Kişisel Site

cabadak_banner

Sakarya; 122’nci Şehidini Gözyaşlarıyla Uğurladı

29 Ekim 2011 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 560 Görüntülenme

 

Piyade Çavuş Birol Elmas; memleketi Sakarya’da binlerce kişinin katılımıyla düzenlenentörenle Karakamış Aile Mezarlığı’nda toprağa verildi. Adapazarı’nda yaklaşık 10bin kişinin katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlanan Şehit Birol Elmas,geride ise gözü yaşlı bir anne ile biri engelli 3 kardeş bıraktı.

Adapazarı’nda yaklaşık 10bin kişinin katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlanan Şehit Birol Elmas,geride ise gözü yaşlı bir anne ile biri engelli 3 kardeş bıraktı.

GÖZYAŞI VE TEKBİRLERLE

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde PKK terör örgütününgerçekleştirdiği hain saldırı

sonucu 23 asker ile birlikte şehit olan Piyade Çavuş BirolElmas için Sakarya’nın Adapazarı İlçesi’ne bağlı Karakamış Mahallesinde cenazetöreni düzenlendi. Adapazarı’nda askere gitmeden önce ailesinin geçiminisağlayan Sakarya’nın 122’nci şehidi 22 yaşındaki Birol Elmas’ın cenazesiambulans ile Karakamış Mahallesi’ndeki evine getirildi. Mahallede toplananvatandaşlar, Şehidin son kez evine getirilmesi sırasında; ellerinde Ayyıldızlıbayraklarla terör örgütü aleyhine sloganlar atarak, tekbirler getirdi.

SAKARYALI TEK YÜREK OLDU

Şehit Birol Elmas’ın annesi Mübyen Elmas, oğlunun naaşınasarılarak, ağıtlar yaktı. Yakınlarının yardımı ile ayakta durmaya çalışan AnneElmas gözyaşlarına boğuldu. Şehidin kardeşleri Ferdi ve Merve ile engelli SefaElmas’da gözyaşlarını tutamadı. Mahalle meydanında kılınan cenaze namazındansonra şehit Piyade Çavuş Birol Elmas Karakamış Aile Mezarlığında toprağaverildi. Karakamış Camii’nde kılınan Cenaze Namazı’na; AK Parti SakaryaMilletvekilleri Şaban Dişli, Hasan Ali Çelik, Ayhan Sefer Üstün, CHPMilletvekili Engin Özkoç, Sakarya Valisi Mustafa Büyük, Garnizon KomutanıTuğgeneral Orhan Çınar, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu,Belediye Başkanları, Kaymakamlar, Daire Müdürleri ve çok sayıda vatandaşkatıldı.

YÖÇEYDER ÜYESİ AİLENİN DRAMI

Şehit Birol Elmas’ın ölümü sonrasında ailesinin dramı daortaya çıktı. YÖÇEYDER Üyesi Elmas ailesinin yaşadığı tek katlı prefabrike evinise bir yardım kurulusu tarafından yaptırıldığı belirlendi. Elektrik ve su borcuşehit olmasından sonra ödenen Birol Elmas’ın ailesinin dramının ortaya çıkmasıüzerine de çeşitli kişi ve kurumlar aileye yardım için harekete geçti.

Benzer Yazılar

Sanal âleme esnaf sokağı
eBay'in iştiraki GittiGidiyor.com, 'cadde' konseptine yeni bir boyut kazandırdı. Happy Center'la anlaşarak site içinde süpermarket açan şirket aynı stratejiyi mobilya, hırdavat, çocuk gibi alanlarda uygulamak için markalarla görüşüyor Teknoloji ürünlerine getirilen taksit kısıtlaması, cirosunun büyük kısmını bu ...
iphone-5
iPhone 6 Özellikleri neler iPhone 6 Türkiye fiyatı ne kadar olacak? iPhone 6 özellikleri neler?  Yeni iPhone 6 videosu görüntüleri. iPhone 6 Türkiye’de ne zaman satışa çıkacak ?  iPhone 6 özellikleri, fiyatı, ve çıkış tarihi.  yeni iPhone 6 tanıtımı ve iPhone 6′nın tasarımı. İphone 6 özellikleri ve fiya...
2011 secim anketi
2014 Yerel Seçimler Sonuçları belli oldu. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Burada. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Ayrıntıları 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Sonuçları Açıklandı. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Bu Sayfada 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Ayrıntıları 2014 Yerel Seçimler Sonuçları . 2014 Yerel Seçimle...

Yorumlar