Kişisel Site

cabadak_banner

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) UGE Sertifika Töreni

30 Ocak 2012 | Yazar: admin | 1 Yorum Yapılmış | 292 Görüntülenme

KOSGEB’in Girişimcilik Destek Programı kapsamında, Salihli Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) ile KOSGEB Manisa Hizmet Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen “Uygulamalı Girişimcilik Eğitim” programı tamamlandı. Eğitimlerini tamamlayan 28 girişimciye sertifikaları 27 Ocak 2012 tarihinde düzenlenen törenle verildi. 

STSO Toplantı Salonu’nda düzenlenen sertifika törenine, Salihli Kaymakamı Ertan Peynircioğlu, KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan, STSO Başkanı Ahmet Özbaş ile KOSGEB Manisa Hizmet Merkezi Müdürü Recep Özçevik ve girişimciler katıldı.
Sertifika töreninde konuşan KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan, herkesin yaptığından farklı işler yapan, inovatif yaklaşımlı girişimciler yetiştirmenin önemine değindi.
Dünyada girişimcilik endeksi adı altında her yıl periyodik bir araştırmanın yapıldığını kaydeden Kaplan, bu araştırmaya göre Türkiye’nin girişimcilik notunun 2010’da 8,6 olduğunu bu rakamın 2011’de 11,9’a çıktığını belirtti ve sözlerini şöyle sürdürdü: “2-3 yıl önceki rakamın 2 katı kadar ülkemizde girişimci olan ve girişimci olmak isteyenlerin var olduğunu gözleyebiliriz”
Girişimcilik eğitimlerinin bu sonuçlara etki ettiğini belirten KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan, KOSGEB de bir değişim ve dönüşüm yaşandığını, bu değişim ve dönüşümde girişimcilik endeksi sonuçlarına etki edecek çalışmaların hayal edildiğini vurguladı.
Kaplan, Türkiye’de girişimci nüfusun yoğunluğundan sürekli bahsedildiğini, böyle bir potansiyelin olduğunun da her yerde dile getirildiğini belirterek, şöyle devam etti: “Ama maalesef girişimcilerimiz anadan babadan görme ve geleneksel girişimcilik diye tabir ettiğimiz, herkesin yaptığı işleri yapmaya çalışıyor. Oysa günümüzdeki küresel rekabet ortamında bu tür girişimcilere ihtiyacımız yok. Herkesin yaptığından farklı işler yapan, inovatif yaklaşımlı girişimciler yetiştirmemiz gerekiyor. Yeni iş kuranların yüzde 80’inin ilk 5 yılda işini kaybettiği veya işinin zora girdiği gözlemleniyor. Yabancılar buna ölüm vadisi diyor. Bizler de bu ölüm vadisinin rakamlarını minimize etmek açısından, girişimcilik eğitimleri planladık. 1,5-2 yılda 60 bin girişimci adayına ulaştık. 60 bin kişiyi eğittik. Meyvelerini görmeye başladığımız günlerdeyiz.”

Konuşmaların ardından, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini başarılı bir şekilde tamamlayan 28 girişimciye sertifikaları verildi.

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
Sanal âleme esnaf sokağı
E-ticaret hacmi, 2018 yılında yüzde 42 büyüyerek 59,9 milyar liraya ulaştı. "Türkiye e-Ticaret Pazar Büyüklüğü" raporuna göre, e-ticaret sektörü 2018 yılında, yüzde 42 büyüme ile 59,9 milyar liralık hacme ulaştı. Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) tarafından, Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (...
NKP Çocuk Adaptörlü Yavaş Kapanır Klozet Kapağı http://onhaberleri.com/hesapli-ve-ucuz-alisveris-nasil-yapilir HEM YETİŞKİN HEMDE ÇOCUKLARA ÖZEL KLOZET KAPAĞI    KARE  KLOZETLER İÇİN UYGUN DEGİLDİR    KAPAK VİDASI ALTTAN VE ÜSTEN SIKILABİLEN KLOZETLER İÇİN UYGUNDUR    KAPAK VİDASI ÜSTEN SIKIL...

Yorumlar

 1. kosgeb girişimci iş planı örneği 2012 dedi ki:

  • KOSGEB Girişimcilik Desteği hakkında ;
  -Destek alan sektörler nelerdir
  -Girişimcilik desteği şartarı
  -Girişimcilik desteği süreci nedir
  -Girişimcilik desteği ne kadardır
  -Hangi iş fikirleri destek alır
  -Örnek girişimci iş planları
  -Destel almış iş planı örnekleri
  -Başarılı bir iş planı nasıl hazırlanır
  -Girişimcilik eğitimlerine nasıl karılabilirim
  vb KOSGEB destekleri ve desteği için
  http://www.isplaniornekleri.com