Kişisel Site

cabadak_banner

SBS Lise Boş Kontenjanları Lise Kalan Boş Kontenjanlar 2011

13 Eylül 2011 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 971 Görüntülenme

2011 Universite Kayit EvraklariSBS 2011 Lise Boş Kontenjanları Lise Kalan Boş Kontenjanlar Ne Kadar? Şuanda birçok kişi bunu merak ediyor. Daha önceki tercihlerde herhangi bir yere yerleşemeyen öğrenciler SBS Lise Boş Kontenjanları merak içerisinde bekliyor. Henüz herhangi bir liseye yerleşmemiş olanlar SBS 2011 Lise Boş Kalan Kontenjanları takip ederek birkez daha şansını deneyebilir.

Bilindiği gibi sınavla öğrenci alan ortaöğretim kurumlarına öğrenci seçme ve yerleştirme işlemleri “Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Tercih ve Yerleştirme e-Kılavuzu” doğrultusunda, öğrenciler tarafından yapılan tercihlere göre puan üstünlüğü esas alınmak suretiyle yapılmaktadır. Kılavuzda yer alan takvime göre son kayıtlar 09 Eylül 2011 Cuma günü 17.00 itibariyle tamamlanmıştır. Daha detaylı bilgiler aşağıda yer almaktadır.
Anadolu Liselerine Ek Kayıt Hakkı ile İlgili Basın Açıklaması

T.C
Milli Eğitim Bakanlığı
Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği
10.09.2011
Fen, Sosyal Bilimler, Anadolu, Anadolu Öğretmen ve Anadolu Sağlık Liseleri’nde Boş Kalan Kontenjanlar İçin Öğrencilerimize Ek Kayıt Hakkı Verilmesine İlişkin Açıklama:
Bilindiği gibi sınavla öğrenci alan ortaöğretim kurumlarına öğrenci seçme ve yerleştirme işlemleri “Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Tercih ve Yerleştirme e-Kılavuzu” doğrultusunda, öğrenciler tarafından yapılan tercihlere göre puan üstünlüğü esas alınmak suretiyle yapılmaktadır. Kılavuzda yer alan takvime göre son kayıtlar 09 Eylül 2011 Cuma günü 17.00 itibariyle tamamlanmıştır.

Ancak her yıl olduğu gibi, bu yıl da kayıt ve yerleştirme işlemleri sonrasında, bazı okullarımızda kayıt hakkı kazandığı okullara kayıt hakkını kullanmayan öğrencilerden meydana gelen ve geçmiş yıllara göre daha az ölçüde olduğu tespit edilen ve ekte sunulan kontenjan boşlukları olduğu görülmüştür.
Bakanlığımız, kamu kaynaklarının etkin ve verimli kullanılması, daha çok öğrencimize isteklerine uygun okulda eğitim imkânı sunulması ve okullarımızın kapasitelerinin en üst seviyede kullanılması amacıyla yeni bir kayıt dönemi başlatılmasını kararlaştırmıştır.
Buna göre;
1. Sisteme dâhil herhangi bir öğretim kurumuna asıl listeden kayıt hakkı kazandığı halde 05–09 Ağustos tarihlerinde kaydını yaptırması gerekirken kayıtlarını yaptıramayan veya kayıt işlemleri tamamlanmayan öğrencilerin bu okullarda boş kontenjan olması halinde kayıtları; 12–13 Eylül 2011tarihlerinde yapılabilecektir. Bu durumda olan öğrencilerin velilerinin ilgili okul müdürlüklerine başvurmaları gerekmekte olup bu tarihten sonra kayıt yaptırabilmeleri mümkün olmayacaktır. Bunlardan özel yetenek, mülakat ve beden yeterliliğine tabii tutulacakların 12 Eylül 2011 tarihinde okul müdürlüklerine başvurmaları gerekmektedir.

2. Fen, sosyal bilimler, anadolu, anadolu öğretmen ve anadolu sağlık meslek liselerinde boş kalan kontenjanlara, daha önce ilan edilmiş olan yedek listedeki sıralardan devam edilerek bu okullara kayıt hakkı kazananlar 13 Eylül 2011 tarihinde saat 18.00 itibariyle https://e-okul.meb.gov.tr/ adresinde yayınlanacaktır.

3. Okulların boş kontenjan sayısına göre kayıt hakkı kazanan öğrencilerin 14 Eylül 2011 tarihinden 15 Eylül 2011 Perşembe günü saat 17.00’kadar kayıtlarını yaptırmaları zorunludur. Bu saate kadar kaydını yaptırmayanlar sbs kayıt hakkını kaybedecektir. Listede ismi olduğu halde kayıt hakkını kullanmak istemeyen velilerin kayıt hakkından vazgeçtiklerini dilekçe ile ilgili okula bildirmeleri gerekmektedir.

4. Okul yöneticileri kaydını alan öğrencilerin iptal işlemleri ile kayıt işlemlerini anında sisteme işleyeceklerdir. Süresi içerisinde başvuran öğrencilerin kayıtlarının zamanında yapılmamasından okul yöneticileri sorumlu olacaktır.
5. Sisteme dâhil olan ancak yukarıda sayılan okulların dışında kalan; meslek, anadolu meslek, teknik liseler ile anadolu imam hatip liselerinin boş kalan kontenjanları ile ilgili işlemler Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Tercih ve Yerleştirme e-Kılavuzu’nun 2.9 maddesi hükümlerine göre gerçekleştirilecektir.

6. Değerli veli, öğretmen ve öğrencilerimizin konuyla ilgili her türlü bilgi, talep ve sorunları için Alo Eğitim (444 83 83) hattı hizmetlerindedir.

Kamuoyunun bilgisine saygı ile duyurulur.
2011 YILI ORTAÖĞRETİM KURUMLARINA GEÇİŞ SİSTEMİ
IV. YEDEK SONRASI KONTENJAN BİLGİLERİ

KURUM TÜRÜ
TOPLAM KONTANJAN
BOŞ KONTENJAN
DOLULUK ORANI
Fen Lisesi
11.778
213
98,19
Sosyal Bilimler Lisesi
2.418
56
97,68
Anadolu Öğretmen Lisesi
28.320
445
98,43
Anadolu Lisesi
192.100
9.229
95,20
Anadolu Sağlık Meslek Lisesi
20.400
134
99,34
Benzer Yazılar
SBS’de Tercih Edilebilecek Okulların Listesi
2011 Ortaöğretim ve Önlisans KPSS Tercih Kılavuzu Ne Zaman Yayınlanacak?
Konya Seçim Sonucu Seçim Sonuçları 12 Haziran 2011
12 Şubat 2011 Ehliyet Sınavı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
Kars Seçim Sonucu Seçim Sonuçları 12 Haziran 2011
KPSS Ortaöğretim/Önlisans Sonuçları Açıklanacağı Tarih Belirlendi 2010
70 Bin Adet Öğretmen Müjde
Veliler Özel Okul ve Kolejlerden Şikayetçi
2011 Yılında 7. Sınıflar İçin SBS Yapılacak
e-Okul Sertifika Hatası Nedir?

Yorum Yapmak İstermisiniz?
İsim (Gerekli)
Mail Adresi (Yayınlanmayacak) (Gerekli)
Websiteniz (Varsa)

Etiketler: 2011 lise boş kontenjanları, anadolu liseleri boş kontenjanları 2010, sbs 2. ek yerleştirme kontenjanları 2011
Google Adsense

Kategoriler
e-Okul
e-Okul Devamsızlık
e-Okul vbs
Ehliyet Sınavı
Genel
Haberler
KPDS
KPSS
LYS Tercih İşlemleri
LYS YGS
ÖSS ve LYS Üniveriste Ek Yerleştirme
SBS(Ortaöğretim) Tercih İşlemleri
Seviye Belirleme Sınavı (SBS)
Yazılı Soruları

Benzer Yazılar

babil asma bahçesleri
İnsanoğlu asırlar boyunca, gelecekte kendinden söz ettirecek, gelecekteki insanların hayran kalacağı ve hatta tarih kitaplarında yerini alabilecek eserler vermeye çalışmıştır. Bu nedenle de en iyisini, en güzelini yapabilme arzusu insanoğlunun her zaman içinde taşıdığı bir istektir. Uzun yıllardır başta t...
En Çok Satan Yazarlar, 2013 En Çok Kazanan Yazarlar
En çok kazanan yazarlar, Türkiye'de çok kazanan yazarlar kimler. FORBES Türkiye'nin açıkladığı listeye göre, bu yılın en çok kazanan yazarları belli oldu. Listenin ilk sekizinde yer alan isimler 1 milyon liralık telif gelirini aşmayı başardı. Çok satan yazarlar ne kadar kazanıyor? FORBES Türkiye'nin açıkladığ...
ÖSYM Radikal'den sonra öğrencilere de itiraf etti: Şifre var ama sehven
Ortaokul 8.sınıf öğrencilerinin girdiği Seviye Belirleme Sınavı sonuçları açıklandı. SBS Sonuçları, MEB: 2013-SBS Sınav Sonuç sorgula!  2013-SBS Sınav Sonuçları buradan öğren! SBS Sınav sonuç kılavuzu, sbs sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) internet sitesinden öğrencilere duyuruldu. SBS sınav sonuçl...

Yorumlar