Kişisel Site

cabadak_banner

Şehit annesinin bayrak hassasiyeti

20 Kasım 2012 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 415 Görüntülenme

İlk görev yeri Ankara’dan gönüllü olarak Van’a giden buradan da geçici görevle gittiği Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nde, PKK’lı teröristlerle girilen silahlı çatışmada göğsünden vurularak şehit düşen helikopter teknikeri Astsubay Çavuş Nihat Gün’ün cenazesi Askeri Hastane Morgu’ndan alınıp, ambulansla helallik almak için baba ocağına getirildi.

EŞİ TABUTA SARILIP AĞLADI

Şehit babası Fevzi Gün, annesi Sıdıka, kardeşi Hasan ile 1 ay önce nikahlandığı ve haziran ayında düğün yapmayı planladığı Ankara’da oturan Gazi Üniversitesi öğrencisi eşi Fadime Gün, Türk bayrağına sarılı tabuta sarılıp gözyaşı döktü.

”GÜLE GÜLE YAVRUM”

Anne Sıdıka Gün, “Hakkım helal olsun sana, gurur duyuyorum seninle, beni şehit annesi yaptığın için çok gururluyum. Ne mutlu bana. Çok şerefli bir mesleğin var. ‘Benimle gurur duyacaksın’ diyordun. Gurur duydum. Güle güle yavrum” diyerek gözyaşları içinde oğlunu uğurlardı.

Konyalılar şehitlerini böyle uğurladı

“HEMEN ALIN O BAYRAĞI YERDEN”

Jandarma Astsubay Çavuş Gün’ün cenazesi ambulansa bindirildiği sırada bir kişinin elindeki Türk bayrağının yere düştüğünü fark eden anne Gün, “Hemen alın o bayrağı yerden. Basmayın, bastırmayın” diye konuştu.

Şehidin cenazesi ambulansa alındığı sırada ise gözyaşları içindeki eşi Fadime Gün, “Ben de yanında gitmek istiyorum” diyerek haykırdı. Yakınlarınca sakinleştirilmek istenen Fadime Gün, başka bir aracla törenin yapılacağı alana gitti. Şehit Gün’ün cenazesi duanın ardından dini ve askeri törenin yapılacağı Mürşit Pınar Camii’ne getirildi.

Törene, Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, 3’üncü Ana Jet Üs ve Garnizon Komutanı Hava Pilot Tümgeneral Yılmaz Özkaya, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez, Ak Parti Konya milletvekilleri Mustafa Kabakcı, İlhan Yerlikaya, Hüseyin Üzülmez, Mustafa Akış, Gülay Samancı, MHP Konya milletvekili Mustafa Kalaycı ve yaklaşık 5 bin kişi katıldı.

”OĞLUM BANA BAKIYOR”

Baba Fevzi Gün, burada oğlunun fotoğrafını alıp, öptü. Yakınları ise sakinleştirmek için Gün’ün elinden fotoğrafı alıp tabutun kenarına koydu. Oğlunun fotoğrafına bakan Fevzi Gün, “Oğlum bana bakıyor. Vatan uğruna şehit oldu. Vatan sağ olsun” diyerek gözyaşı döktü.

Öğlen kılanan cenaze namazının ardından şehit Astsubay Nihat Gün’ün cenazesi askerlerin omzunda top arabasına alındı. Ailesi de top arabasının arkasından mezarlığa kadar yürüdü. Yürümekte güçlük çeken eşi Fadime Gün’e ise askerler ve yakınları yardımcı oldu. Şehit Astsubay Nihat Gün’ün cenazesi, Garnizon Komutanlığı Şehitliği’nde gözyaşlarıyla toprağa verildi.

ŞEHİT ASTSUBAY’I 5 BİN KİŞİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLADI

Benzer Yazılar

En Çok Satan Yazarlar, 2013 En Çok Kazanan Yazarlar
En çok kazanan yazarlar, Türkiye'de çok kazanan yazarlar kimler. FORBES Türkiye'nin açıkladığı listeye göre, bu yılın en çok kazanan yazarları belli oldu. Listenin ilk sekizinde yer alan isimler 1 milyon liralık telif gelirini aşmayı başardı. Çok satan yazarlar ne kadar kazanıyor? FORBES Türkiye'nin açıkladığ...
devlet memuru_kamuya memur resim
3 milyon Bağ-Kur'lu ile 4 milyon Genel Sağlık Sigortası borçlusu af heyecanı yaşıyor. Vatandaşlar düzenleme ile borçlarını 36 taksitte ödeyebilecek. Milyonlarca kişinin gözü kulağı ocak ayında Meclis'e sunulacak torba yasa tasarısında... Bağ-Kur ve Genel Sağlık Sigortası (GSS) borçlarına af çalışması bü...
CHP’den Yeni Bedelli Askerlik Teklifi
 Bedelli askerlik, askerlik şartları ne olacak ve ne zaman çıkacak? , Bedelli Askerlikten kim yararlanacak, Bedelli askerlik başvurusu nasıl ve nereye yapılacak , Bedelli askerlik başvurusu nasıl yapılacak, bedelli askerlik çıkacak mı, bedelli askerlik şartları neler olacak, Bedelli askerlik ücreti ne kadar olacak, be...

Yorumlar