Kişisel Site

cabadak_banner

Şeker toplarken kaybolan üç çocuktan acı haber

15 Ocak 2012 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 894 Görüntülenme

Kayseri’de Ramazan Bayramı’nda şeker toplamak için evlerinden çıkan ve 18 aydır bulunamayan 3 çocukla ilgili kötü haber geldi.

Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkan Yardımcısı Ercan Taştekin’in başkanlığındaki CSI ekibi, kayıp çocukların öldürülüp gömüldüğünü ortaya çıkardı. İkisi kardeş üç çocuğun, şeker almak için gittikleri komşularınca öldürüldüğü belirlendi. Çocukları 5 yıl önce ayrıldığı eşinin köyüne gömen zanlının gösterdiği yerde cesetlere ulaşıldı.

Emniyet Genel Müdürlüğü, Kayseri’de Ramazan Bayramı’nda kaybolan üç çocuğun bulunması için kamuoyunda ‘Konya CSI’ olarak tanınan soruşturma ekibini görevlendirdi. Özel ekibin başına faili meçhul cinayetleri çözmesiyle tanınan Asayiş Dairesi Başkan Yardımcısı Ercan Taştekin’i getirdi. 4 ay önce Kayseri’ye giden ekip, günlerce sessiz sedasız, derin bir soruşturma yürüttü. Ekip, soruşturmaya çocukların kaybolduğu mahallede odaklandı.

Soruşturmada Uğur Veli Gülışık’ın şüpheli hareketleri dikkat çekti. CSI ekibi, yaklaşık 3 ay boyunca şüpheli görülen Gülışık’a teknik takip ve fiziki takip yaptı. Çocuğu olmayan ve yalnız yaşayan Gülışık’ın çocukların kaybolmasından hemen sonra Yozgat’a gidip döndüğü bilgisine ulaşıldı. Gözaltına alınan Gülışık, ilk sorgusunda suçunu itiraf etti. Bayram günü evine şeker toplamak üzere gelen Ahmet Tuna Tekin (8), kardeşi Dilruba Tekin (6) ve Türkan Ay’ın (11) ağzını bantlayıp ellerini bağladığını söyledi. Türkan Ay’ı farklı bir odaya alarak tecavüz ettiğini, daha sonra da bıçaklayarak öldürdüğünü, ardından da tanık bırakmamak için diğer odadaki 2 çocuğu öldürdüğünü itiraf etti. Olaydan bir kaç gün sonra da bavula koyduğu cesetleri kiraladığı bir otomobille 5 yıl önce boşandığı eşinin Yozgat’ın Çayıralan ilçesine bağlı köyüne götürüp gece yarısı gömdüğünü anlattı. Yahyasaray Barajı yakınlarında yapılan aramada toprağın altından kayıp üç çocuğun kemikleri ile elbise parçaları bulundu.

KATİL ZANLISINA ADLiYEDE LİNÇ GİRİŞİMİ

Katil zanlısı, Emniyet’teki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye getirildi. Nöbetçi Cumhuriyet Savcılığı’na sevk edilen zanlının adliyeye gelişi öncesinde, ekipler çevrede geniş güvenlik önlemleri aldı. Elleri kelepçeli olarak sivil kıyafetiyle getirilen Gülışık’ın, adliyeye girişi sırasında, ölen çocukların yakınları linç girişiminde bulundu. Adliyeye girmeye çalışan Tekin ve Ay ailelerinin yakınları, Çevik Kuvvet ekipleri tarafından engellendi. Şüpheli çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Zanlının, 5-6 yıl önce yurtdışından gelerek Kayseri’ye yerleştiği ve yalnız yaşadığı öğrenildi. İfadesinde, zaman zaman polise teslim olmayı düşündüğü, ancak karakola giderken vazgeçip geri döndüğünü, vicdan azabı çektiğini söylediği öğrenildi. Üç çocuk, 21 Eylül 2009’da Ramazan Bayramının 2. gününde şeker toplamak için evlerinden çıkmış, bir daha haber alınamamıştı.

Özel ekip, cinayetleri 45 gün önce çözmüş

Polisin, cinayeti 45 gün önce çözdüğü ancak yeterli delili toplamak için beklediği ortaya çıktı. Edinilen bilgilere göre, emniyet, katili bulmak için ilçede 25 bin kişiyle yüzyüze görüşme yaptı. İlçedeki özel ve kamuya ait bin 500 güvenlik kamerasını inceledi. Mahallede 25 bin kişinin sorgusu yapıldı. Çocukların kaybolduğu mahalle mercek altına alındı. Onlarca kişi ile yüz yüze görüşmeler yapıldı. Bölgedeki telefon görüşmeleri tek tek incelendi.

Ekipler, kaçırılan çocuklardan en büyük olanın Türkan Ay olmasını dikkate alarak, bu çocukları kimlerin kaçırmış olabileceğini analiz etti. Bölgede yaş grupları dikkate alınarak, kişilerin ailevi profilleri çıkarıldı. Araştırma 4 ay sürdü. Analizler sonucu zamanla polisin takip ettiği kişi sayısı azaldı. Şüpheli Uğur Gülışık’ın tek başına yaşamasına karşın temizliğe aşırı önem vermesi ve evinin yanı sıra apartmanın bodrum katında da sürekli temizlik yapması polisin dikkatini çekti. Şahsın boşanmış ve 30-35 yaş arasında olmasını da dikkate alan polis, Türkan Ay’ın tecavüz amaçlı kaçırılmış olma ihtimalini düşünerek, zanlıyı yakın takibe aldı. Ekip, 45 gün önce şüphelinin çocukları kaçırarak Çayıralan’a bağlı Yahyasaray beldesine götürdüğünü tespit etti. Ancak cesetlerin gömüldüğü yerin nokta tespiti yapılamadı. Bunun üzerine, şahsın takibi sürdü. Yeterli bilgi ve belgeleri topladıktan sonra şahıs gözaltına alındı. Daha önce yapılan 25 mülakatta açık vermeyen katil, ilk sorgusunda cinayeti tüm ayrıntılarıyla itiraf etti.

Kızım gelecek diye ayakkabı almıştım, umutlarım yıkıldı

Çocuklarının ölüm haberiyle yıkılan aileler cinayetin ayrıntılarıyla büyük bir üzüntü yaşadı. Kayıp çocukların en büyüğü Türkan Ay’ın annesi Özlem Ay, “Gelecek diye ümit ediyordum, tüm ümitlerim bitti. Kızım gelecek diye ayakkabı almıştım. Ama gelemedi. Öldürülürken anne beni kurtar diye ağladın mı kızım? Ben bundan sonra nasıl yaşayacağım? İnşallah bunu yapanlar sürünür. Benim ciğerim yandı, onlarınki daha fazla yansın.” diye feryat etti. Dilruba ve Ahmet Tuna Tekin’in babası Hamza Tekin ise olayı televizyonlardan duyduklarını söyledi. Tekin, “Polisler, durumu bize bildirdi. Çok üzgünüz, ama en azından çocuklarımızın bundan sonra mezarını bileceğiz. Gidip çocuklarımızın mezarında dua edeceğiz. Kader, elden bir şey gelmiyor.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ise Gana dönüşü havalimanında konuyla ilgili soruları cevapladı. Olayın çok üzüntü verici olduğunu anlatan Gül, “Acı haberi bu şekilde gelmiş oldu. Geç de olsa faillerin bulunmuş olmasının, hiç değilse bu kısmı sevindirici. Ama üzüntü tabii ki büyük. Annelerine babalarına hepsine başsağlığı diliyorum.” ifadelerini kullandı. Katil zanlısının kapı komşusu Uğur Korkmazyürek, olayı duyunca şoke olduklarını söyledi. Korkmazyürek, “Kendisini yaklaşık 5-6 yıldır tanıyorum. Bugüne kadar hiçbir şüphe çekici hareketini görmedim. Tahminime göre çocukları öldürdüğü gün otomobille götürmüş. Benim de çocuklarım var. Çok tedirgin olduk.” dedi.n Zaman

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
NKP Çocuk Adaptörlü Yavaş Kapanır Klozet Kapağı http://onhaberleri.com/hesapli-ve-ucuz-alisveris-nasil-yapilir HEM YETİŞKİN HEMDE ÇOCUKLARA ÖZEL KLOZET KAPAĞI    KARE  KLOZETLER İÇİN UYGUN DEGİLDİR    KAPAK VİDASI ALTTAN VE ÜSTEN SIKILABİLEN KLOZETLER İÇİN UYGUNDUR    KAPAK VİDASI ÜSTEN SIKIL...
  Uzun süredir İnternet üzerinden alışveriş yapmak en uygun fiyatlarla en iyi ürünleri almak anlamına gelmektedir. En uygun fiyatlara nasıl alışveriş yapacağınızı iyi bir araştırma ile güvenli mağazalardan alışveriş yaparak sağlayabilirsiniz. Bunun için yıllardır güvenle hizmet veren www.net-alisveris....

Yorumlar