Kişisel Site

cabadak_banner

Sıcak havada bebekler ne giymeli?..

18 Temmuz 2011 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 327 Görüntülenme
Sıcak havada bebekler ne giymeli?..
Yaz aylarında bebeklerin sıcak havadan korunması için, bebeklere ince, açık renkli, pamuklu giysiler giydirilmesi önerildi.
An-Deva Yıldız Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Engin Kutay, yaptığı yazılı açıklamada, bebeklerin güneş ışınlarına karşı iyi korunması gerektiğini kaydetti.

Özellikle 6 aydan küçük bebeklerin güneşten uzak tutulması gerektiğini belirten Kutay, bebeklerin yüz ve ellerinde güneşten koruyucu krem kullanımının önemine işaret etti.

Kutay, sıcak havalarda bebeklerin giysilerin de önemli olduğunu vurgulayarak, bebeklere yaz aylarında açık renkli, ince, sıkı dokunmuş pamuk giysiler giydirilmesini önerdi.

Öğle saatlerinde bebekleri dışarıya çıkarılmamak gerektiğini kaydeden Kutay, güneş ışınlarının dik geldiği 10.00-16.00 saatler arasında bebeklerin güneş ışınlarına maruz kalmamaları gerektiğini bildirdi.

Kutay, klima kullanımına da dikkat edilmesini önererek, bebeklerin klimaya direkt maruz bırakılmamasının önemine işaret etti.

 

Benzer Yazılar

Çocuklarda bahar hastalıklarına dikkat
Bir çok hasta doktora gitmeden önce randevu alırken hangi bölüme gideceği konusunda problem yaşamaktadır. Hastanelerde bulunan belli başlı uzmanlık alanlarından hangisinin kendi hastalığına baktığı bilmeyen bir kişi hem randevu alırken hem de muayene olurken hem zorlanacak hem de başkalarının hakkını alacaktır....
İyi Niyet Elcisi Angelina Jolie
Geçen sene göğüslerini aldıran Jolie, bir hafta içinde yumurtalıklarını aldırmak için yeniden bıçak altına yatacak. Hatalı gen olarak bilinen BRCA-1 genini taşıdığı için yüzde 87 meme kanseri, yüzde 50 Yumurtalık kanseri olma riski taşıyan Hollywood'un güzel aktrisi Angelina Jolie, geçen yıl mayısta New York...
Faruk Çelik’ten Şeker Hastalığından Erken Emeklilik Bekleyenlere Kötü Haber
Bakan Faruk Çelik, her şeker hastasına malulen emeklilik maaşının bağlanamayacağının altını çizdi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 1970′li yıllarda çıkartılan Maluliyet Tespit Yönetmeliği’nde geçtiğimiz aylarda yapılan değişikliğin kamuoyunda yanlış anlaşıldığını söyledi. Her...

Yorumlar