Kişisel Site

cabadak_banner

Siirt’te teslim olan PKK’lı örgütte yaşadıklarını anlattı

26 Kasım 2012 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 515 Görüntülenme

Siirt Valisi Ahmet Aydın, yaklaşık üç aydan beri Kuzey Irak’ta, PKK kamplarında bulunan ve ailesi ile yapılan ikna görüşmeleri sonucunda teslim olan teröristle görüştü.

Siirt Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, teröristin ifadesinde televizyonlarda yapılan propagandalara kanarak örgüte katıldığını ve örgüt içerisinde dine karşı olumsuz bir tepki olduğunu söylediği belirtildi.

AİLESİNE TESLİM EDİLDİ

İşlemleri tamamlanan teröristin ailesine teslim edildiği ve bu kişinin ifadesinde örgütün eleman sıkıntısı çektiğini söylediği belirtilen açıklamada, “05 Eylül 2012 tarihinde silahlı eylem ve faaliyetlerde bulunmak amacı ile PKK/KCK terör örgütünün dağ kadrosuna katılan bir kişinin ailesiyle gerekli koordine Siirt Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince kurulmuş, gerekli bilgilendirme yapılarak teslim olması yönünde telkinlerde bulunulmuştur. Daha sonraki günlerde ise bahse konu kişinin ailesini arayarak pişman olduğunu ve teslim olmak istediğini belirtmesi üzerine, gerekli çalışmalar yapılarak, adı geçenin Habur Sınır Kapısı’na gelerek adli makamlara ulaştırılması sağlanmıştır.

ÖRGÜTTE DOSTLUK KARDEŞLİK YOK

Kişinin alınan beyanlarında; örgütün propagandasına kanarak kırsala katıldığını, fakat oraya gittikten sonra televizyonlarda gösterilen görüntülerin doğru olmadığını, zor şartlarda bir hayat yaşandığını, dostluk ve kardeşliğin olmadığını, dine karşı olumsuz bir tepkinin bulunduğunu, ayrılmak istediğini belirtmesine karşı kabul edilmediğini, ısrar edince de ellerinin iplerle bağlandığını, daha sonra başka bir örgüt mensubunun yardımı ile kaçmayı başardığını, örgütün elaman sıkıntısı çektiğini, 11-12 yaşlarında çocukların kaçırılarak ya da kandırılarak dağlara götürüldüğünü, bu çocuklara kötü muamele yapıldığını belirtmiştir” denildi.

Açıklamada şahsın TCK etkin pişmanlığı içeren 221 maddesi gereğince Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ifadesinin alınmasının ardından ailesine teslim edildiği belirtildi. Ailesine teslim olan terörist, Siirt Valisi Ahmet Aydın’ın makamında ziyaret ederek bir süre görüştü. Vali Aydın tarafından makamında kabul edilen ve basına kapalı gerçekleştirilen görüşmenin fotoğrafları ise valilik tarafından gazetecilere dağıtıldı.

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
iphone-5
iPhone 6 Özellikleri neler iPhone 6 Türkiye fiyatı ne kadar olacak? iPhone 6 özellikleri neler?  Yeni iPhone 6 videosu görüntüleri. iPhone 6 Türkiye’de ne zaman satışa çıkacak ?  iPhone 6 özellikleri, fiyatı, ve çıkış tarihi.  yeni iPhone 6 tanıtımı ve iPhone 6′nın tasarımı. İphone 6 özellikleri ve fiya...
2011 secim anketi
2014 Yerel Seçimler Sonuçları belli oldu. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Burada. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Ayrıntıları 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Sonuçları Açıklandı. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Bu Sayfada 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Ayrıntıları 2014 Yerel Seçimler Sonuçları . 2014 Yerel Seçimle...

Yorumlar