Kişisel Site

cabadak_banner

Sırrı Süreyya’nın Kürt sorunu için yol haritası

24 Mart 2012 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 315 Görüntülenme

Sırrı Süreyya'nın Kürt sorunu için yol haritası

Kürt sorununda meselenin konuşarak çözüleceğini ve çözüm için bir takvim belirlenmesi gerektiğini kaydeden Önder, “Halen çözüm zemini kaybedilmiş değil. İhtiyacımız olan şey, Meclis’te akil insanların olduğu ya da seçilmişlerin olduğu bir komisyon kurarak çözüme dair ne yapılabileceğini tartışılmak. Herkes meselenin bir ucundan tutmalı, çözüm bu kadar basit. Önce, ‘Eşitiz, birlikte ne yapabiliriz’in zeminini sağlamak sonra bu kanı durdurmak..”

“BİR HAFTADA ÇÖZÜLÜR

Sırrı Süreyya Önder konuşmalarına şöyle devam etti;

Bahar her yerde sevinçle karşılanıyor bizim elimiz yüreğimizde. ‘Onunla görüşürüm, bununla görüşmem’ demeye kimsenin hakkı yok. ‘Barış diyenle görüşürüm’ dersin, kim o çarka giriyorsa onunla görüşürsün. CHP, MHP, AK Parti, BDP ve diğer partiler bu meselede bir araya gelirlerse, savaşın dili daha fazla tahrip yapmadan bu meseleyi görüşürsek vallahi de billahi de bir haftada en azından mesele silahsız bir vaziyete getirilir” şeklinde konuştu.

“POLİS CENAZESİNE DE GİDERİM”

“PKK’lı cenazeleri”ne katılmasıyla ilgili eleştirilere karşılık “Ölüden hüküm kalkar” diyen Önder, bir soru üzerine polis cenazesine de gidebileceğini söyledi. Önder, şöyle devam etti: “Barış talebi büyük bedel gerektirir. Ayrılmaz ölçüsü samimiyetinizdir. Hiçbir ölüm ve kaybın bende hiyerarşisi yoktur. Polisin ne suçu var? Kolluğa verilen eğitim bu meseleyi kişiselleştiren bir eğitim. Yani seni şahsi bir düşmanı olarak algılıyor.”

“Siyaset çözüm işidir. Siyasetin işi cenaze kaldırmak değildir” diyen Önder, BDP, HDK ve DTK’daki herkesin polis cenazesine gidebileceğini söyledi.

“Erken Nevruz” ile ilgili soruları da yanıtlayan Önder, “Bir halk kendi bayramını ne zaman ve nasıl kutlayacağına kendi karar verir” dedi.

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
iphone-5
iPhone 6 Özellikleri neler iPhone 6 Türkiye fiyatı ne kadar olacak? iPhone 6 özellikleri neler?  Yeni iPhone 6 videosu görüntüleri. iPhone 6 Türkiye’de ne zaman satışa çıkacak ?  iPhone 6 özellikleri, fiyatı, ve çıkış tarihi.  yeni iPhone 6 tanıtımı ve iPhone 6′nın tasarımı. İphone 6 özellikleri ve fiya...
2011 secim anketi
2014 Yerel Seçimler Sonuçları belli oldu. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Burada. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Ayrıntıları 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Sonuçları Açıklandı. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Bu Sayfada 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Ayrıntıları 2014 Yerel Seçimler Sonuçları . 2014 Yerel Seçimle...

Yorumlar