Kişisel Site

cabadak_banner

Tiyatrocu Tolga Tuncer, Disipline Sevkedildi

15 Nisan 2011 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 482 Görüntülenme

Başbakan Erdoğanın kızı Sümeyyenin, “Genç Osman” adlı tiyatro oyunundaki “Sakız” tartışması dolayısıyla sanatçı Tolga Tuncere uyarı ve maaş kesimi cezası geliyor

Başbakan Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan’ın da izlediği ‘’Genç Osman’’ adlı tiyatro oyununda yaşananlar dolayısıyla, sanatçı Tolga Tuncer’e uyarı ya da maaş kesimi cezası verileceği bildirildi.

TOBAV Başkanı Tamer Levent, konuyu izlediklerini belirterek, “Soruşturmadan çıkacak haksız ve ağır bir kararın karşısında oluruz” dedi.

Tiyatro sahnesinden kamuoyuna yansıyan tartışmalar devam ederken, Devlet Tiyatroları, Opera ve Bale Sanatçıları Vakfı (TOBAV) Başkanı Tamer Levent, Sümeyye Erdoğan ve sanatçı Tolga Tuncer’i birlikte çay içmeye davet etti. Levent, “Ortada bir yanlış anlaşılma var. Konuyu tatlı bir üslupla konuşup, unutmamız lazım. Sümeyye Erdoğan’ı çay içmeye davet ediyoruz” dedi.

Tamer Levent, konuyla ilgili, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın, “Bazı densizliklerin farkına varmamızı sağlayan bir olay’’ yorumu yapmasını da eleştirdi ve ‘’Bakanımız Günay’ın bu konuda görüş bildirmesi doğru olmadı. Soruşturmanın sonucunu beklemeliydi” dedi.

DİSİPLİN SORUŞTURMASI
Bu arada konuyla ilgili Devlet Tiyatroları’nca başlatılan soruşturma da sürdürülüyor. Disiplin kurulunun soruşturma sonucuna göre kararını 10 gün içinde açıklaması bekleniyor. Sanatçının yazılı savunması istendi. Oyun sonunda hazırlanan rapor ile birlikte bir değerlendirme yapacak. Kurulun sanatçıya, uyarı ya da maaş kesimi cezası verebileceği belirtildi. TOBAV Başkanı Levent de konuyu takip ettiklerini belirterek, “Soruşturma sonucu ortaya çıkabilecek haksız ve ağır bir kararın karşısında oluruz” dedi.

SAKIZ TARTIŞMASI
Sümeyye Erdoğan hafta sonu Ankara Büyük Tiyatroda ‘’Genç Osman’’ adlı oyuna gitmiş ve en ön sırada sakız çiğneyip, yanındaki arkadaşı ile konuştuğu gerekçesiyle sahnedeki sanatçı Tolga Tuncer tarafından ‘’Kaş göz işareti’’ ile uyarılmıştı. Sümeyye Erdoğan, bu tavrın başörtülü oldukları için gösterildiğini öne sürerek, ‘’ Sahnede en öne gelip bana kaş göz işareti ile sakızı işaret etti. Oyunun (Halkın çoğu aç, azı toksa) kısmında da eliyle bizi gösterdi’’ demiş ve oyunu terk etmişti.

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
iphone-5
iPhone 6 Özellikleri neler iPhone 6 Türkiye fiyatı ne kadar olacak? iPhone 6 özellikleri neler?  Yeni iPhone 6 videosu görüntüleri. iPhone 6 Türkiye’de ne zaman satışa çıkacak ?  iPhone 6 özellikleri, fiyatı, ve çıkış tarihi.  yeni iPhone 6 tanıtımı ve iPhone 6′nın tasarımı. İphone 6 özellikleri ve fiya...
2011 secim anketi
2014 Yerel Seçimler Sonuçları belli oldu. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Burada. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Ayrıntıları 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Sonuçları Açıklandı. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Bu Sayfada 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Ayrıntıları 2014 Yerel Seçimler Sonuçları . 2014 Yerel Seçimle...

Yorumlar