Kişisel Site

cabadak_banner

TOKİ Açık Artırma İle İşyeri Satıyor

18 Ekim 2011 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 606 Görüntülenme

Toplu Konut İdaresi Mülkiyetinde Bulunan 179 İşyeri İle 136 Konutu 27 Ekim’de Düzenlenecek Açık Artırma İle Satacak

Edinilen bilgiye göre, aralarında Ankara, İstanbul ve İzmir’in de yer aldığı 35 ilde bulunan işyeri ve konutlar, 27 Ekim’de Eskidji firmasının düzenleyeceği açık artırma ile satılacak.

Açık artırmaya sunulan taşınmazlar arasında, 8 bin lira muhammen bedelli dükkan, 49 bin lira değerinde mesken de bulunuyor.

Satışa sunulan taşınmazlar, İstanbul, Ankara, İzmir, Samsun, Bursa, Adana, Diyarbakır, Tekirdağ, Denizli, Osmaniye, Kahramanmaraş, Karaman, Kayseri, Sivas, Çorum, Ordu, Tokat, Trabzon, Kütahya, Tunceli, Mardin, Bayburt, Van, Yozgat, Gaziantep, Muğla, Eskişehir, Manisa, Sakarya, Mersin, Niğde, Kırşehir, Konya, Kocaeli ve Balıkesir’de bulunuyor.

Peşin Ödeme İndirimi Uygulanmayacak

Satışa sunulan taşınmazlar yüzde 15 peşinat ve 120 ay vade ile satılacak. Bütün taşınmazlar açık artırmaya vadeli muhammen bedellerle çıkacak, bankada yapılacak sözleşme imzalama aşamasında, dileyen katılımcılar peşin ödeme talebinde bulunabilecek. Bu durumda, hiçbir taşınmaz için peşin ödeme indirimi yapılmayacak.

Açık Artırmaya ilişkin bankacılık hizmetleri Türkiye Halk Bankası A.Ş. ve T.C. Ziraat Bankası A.Ş. tarafından yürütülecek. Başvurular ve teminatlar bu bankaların yetkilendirilmiş şubeleri aracılığı ile kabul edilecek. Ayrıca, açık artırma (teklif alma) gününde müzayedenin yapılacağı salon önlerinde kurulacak stantlarda ve banka şubelerinde başvuru kabul edilecek.

konut emlakBaşvuru sırasında, taşınmazların muhammen bedeli 20 bin liraya kadar olanlar için 2 bin lira, muhammen bedeli 100 bin liraya kadar olanlar için 5 bin lira, muhammen bedeli 100 bin-200 bin lira arasında olanlar için 10 bin lira, muhammen bedeli 200 bin liranın üstünde olan taşınmazlar için 50 bin lira katılım teminatı alınacak.

TOKİ 26 İlde 252 Arsayı Satışa Çıkarıyor

TOKİ ayrıca, 26 ilde, toplam 2,88 milyon metrekare büyüklükte 252 arsasını, açık artırma usulü ile satışa çıkardı. 1 Kasım’da yapılacak açık artırmada satışa sunulan arsalardan, 682 milyon lira civarında gelir bekleniyor.

Aralarında Ankara, İstanbul ve İzmir’in de yer aldığı 26 ilde bulunan 252 arsa, 1 Kasım’da, Eskidji firmasının düzenleyeceği açık artırma ile satılacak. Eskidji firmasının İstanbul’daki merkezinde düzenlenecek müzayedede, TOKİ’nin Ankara Bilkent’teki merkez binasından ve Adana Seyhan’da bulunan Mavi Sürmeli Otel’den de canlı bağlantı yapılarak teklifler alınacak. Arsa müzayedesine katılmak isteyenler ayrıca www.eskidji.com internet adresinden de söz konusu taşınmazlar için teklif verebilecekler. Satışlar peşin ve vadeli yapılacak. Bedeli 15 bin liraya kadar olan taşınmazlarda taksit uygulaması yapılmayacak.

Müzayedeye katılmak isteyen gerçek veya tüzel kişilerin, müzayededen önce Eskidji’nin ING Bank Şişli Şubesi’ndeki hesabına veya toplantı günü salonlarda kurulacak veznelere katılım teminatı olarak talip oldukları arsaların her biri için ayrı ayrı belirlenen muhammen bedeli ödemeleri gerekiyor. Muhammen bedeli 10 bin liradan az olan her bir arsa için ayrı ayrı 2 bin lira, muhammen bedeli 1 milyon liradan az olan her arsa için ayrı ayrı 5 bin lira, muhammen bedeli 1 milyon liranın üzerinde olan her arsa için de ayrı ayrı 100 bin lira ödeyerek katılabilecekler.

Müzayedede, İstanbul’da bulunan 24, Ankara’da bulunan 92 ve İzmir’de bulunan 6 taşınmaz satılacak.

Satılacak, toplam 2 milyon 887 bin 239,15 metrekarelik arsaların illere göre dağılımları şöyle:

‘İstanbul-24, Ankara-92, İzmir-6, Afyonkarahisar-18, Aksaray-3, Balıkesir-2, Bitlis-1, Çanakkale-31, Çorum-3, Denizli-16, Diyarbakır-5, Düzce-1, Elazığ-2, Eskişehir-1, Gümüşhane-1,Karabük-1,Karaman-1, Kars-1, Kırıkkale-3, Mersin-1, Nevşehir-1, Sakarya-1, Samsun-2, Şanlıurfa-31, Tekirdağ-1, Van-3.’

TOKİ, arsaların satışından yaklaşık 682 milyon lira gelir bekliyor.

Satışa sunulan taşınmazlar hakkında ayrıntılı bilgiye www.toki.gov.tr ve www.eskidji.com internet adreslerinden ulaşılabilecek.

Yeni Şafak

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
En Çok Satan Yazarlar, 2013 En Çok Kazanan Yazarlar
En çok kazanan yazarlar, Türkiye'de çok kazanan yazarlar kimler. FORBES Türkiye'nin açıkladığı listeye göre, bu yılın en çok kazanan yazarları belli oldu. Listenin ilk sekizinde yer alan isimler 1 milyon liralık telif gelirini aşmayı başardı. Çok satan yazarlar ne kadar kazanıyor? FORBES Türkiye'nin açıkladığ...
Kıbrıs’ta Çözüm Ekonomi ve Turizmi Uçurur
Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) Başkanı Günay Çerkez, Kıbrıs'ta çözümün herkes açısından gerekli olduğunu belirterek, çözümün ekonomi, turizm, eğitim, gemicilik gibi sektörlerin kalkınmasını sağlayacağını belirtti.....

Yorumlar