Kişisel Site

cabadak_banner

TOKİ Simav Deprem Konutları

5 Kasım 2011 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 549 Görüntülenme

Toplu Konut İdaresi’nin Kütahya’nın Simav ilçesinde inşa ettiği konutlar kış mevsimine girmeden teslim edilecek.

Simav’da, 19 Mayıs’ta meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki depremde evleri yıkılan ve ağır hasar gören depremzedeler için TOKİ tarafından yaptırılan kalıcı konutlar, kış mevsimi başlamadan hak sahiplerine teslim edilecek. 
Alınan bilgiye göre, deprem dolayısıyla Simav ve çevresinde 3 kişi öldü, 122 kişi yaralandı, artçı sarsıntıların birkaç gün birbirini takip etmesi nedeniyle Simavlılar dışarıda sabahlamak zorunda kaldı.
Depremin şiddetinin geniş alana yayılma nedeninin, depremin kuzeye yakın, sığ olması ve insanların dinlenme pozisyonunda bulunmasına bağlandı.
Olay sonrası yapılan hasar tespit çalışmalarında Simav ilçesi genelinde hasarlı 1414 ev, 107 iş yeri, 342 ahır belirlenirken, orta hasarlı 1520 ev bulunduğu açıklandı.
Depremden bir hafta sonra TOKİ tarafından Simav’da ilk aşamada, birinci bölgede 272 konut ve 32 derslikli ilköğretim okulu, ikinci bölgede 384 konut olmak üzere toplam 656 konut ve ilköğretim okulunun ihalesi yapılarak sonuçlandırıldı. Yüklenici firmalar 28 Mayıs’tan itibaren hafriyat ve zemin çalışmalarına başladı.
Simav Muradınlar Mahallesi’nde TOKİ‘nin mevcut 192 konutun yanında inşa edilen 928 konut, bodrum+zemin+3 katlı olacak şekilde 3 oda, 1 salon, brüt 101 metrekare ve net 81 metrekare, ayrıca 2 oda, 1 salon, brüt 85 metrekare ve net 64 metrekare olacak şekilde planlandı.
Söz konusu alanda, 928 konut, iki adet 32 derslikli ilköğretim okulu, bir adet 600 kişilik cami ve 8 dükkanlı ticaret uygulaması, hızla gerçekleştiriliyor.
Kalıcı deprem konutlarının kış mevsimi gelmeden tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilmesi planlanıyor.

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
Kıbrıs’ta Çözüm Ekonomi ve Turizmi Uçurur
Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) Başkanı Günay Çerkez, Kıbrıs'ta çözümün herkes açısından gerekli olduğunu belirterek, çözümün ekonomi, turizm, eğitim, gemicilik gibi sektörlerin kalkınmasını sağlayacağını belirtti.....
Sinpaş Holding, Frankfurt’Ta Ticari Kompleks Satın Aldı
Sinpaş Holding iştiraki olarak faaliyet göstermekte olan Servet GYO, Almanya'nın Frankfurt kentinde 60 milyon Euro'ya 291 bin 159 metrekarelik bir ticari kompleks satın aldı.....

Yorumlar