Kişisel Site

cabadak_banner

TOKİ’nin kur’ası çekildi, 65’inde ev sahibi oldu

11 Ekim 2011 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 321 Görüntülenme
65 Yaşında Ev Sahibi Oldu

65 Yaşında Ev Sahibi Oldu

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından Kırşehir’in Kındam Mahallesi’nde inşa edilen 292 konutun kura çekimi yapılırken, Durna Yıldırım isimli vatandaş 65 yaşında ev sahibi olmanın sevincini yaşadı.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından Kırşehir’in Kındam Mahallesi’nde inşa edilen 292 konutun kura çekimi yapılırken, Durna Yıldırım isimli vatandaş 65 yaşında ev sahibi olmanın sevincini yaşadı.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Kırşehir merkez Kındam’da inşa edilen alt gelir grubu kapsamındaki 292 konutun satın alma hakkı ve konut belirleme kuraları çekildi. Aşıkpaşa Spor Salonu’nda yapılan kura çekimine; Vali Mehmet Ufuk Erden, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ve çok sayıda vatandaş katıldı.

292 konut için bin 37 başvurunun yapıldığı kurada şehit ve gazi ailelerine öncelik tanınırken, ilk çekilen kurada 65 yaşındaki Durna Yıldırım ev sahibi olma şansını yakaladı. Yakınlarının desteği ile kura çekimine gelen ve bastonu ile sahneye çıkan Yıldırım, evinin kirasını veremediği için zor duruma düştüğünü belirterek, “65 yaşındayım. Kiralık evde kendi başıma kalıyorum. Bu ev benim için iyi oldu. Herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Kura çekiminde ev sahibi olma fırsatını elde edenler sevinçten ağlarken, kaybedenler ise gözyaşlarına hakim olamadı.

Alt gelir grubuna dönük konutlar için noter huzurunda yapılan çekilişin ardından hak sahipleri 4 bin lira peşinat ödeyecek. İlk taksitin ödenmesinin ardından konutlar teslim edilecek.

65 YAŞINDA EV SAHİBİ OLDU

65 YAŞINDA EV SAHİBİ OLDU

Nevşehir Medya Haber: http://www.nevsehirmedya.com/65-yasinda-ev-sahibi-oldu-143429h.htm#ixzz1aTyF6YU4

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
Kıbrıs’ta Çözüm Ekonomi ve Turizmi Uçurur
Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) Başkanı Günay Çerkez, Kıbrıs'ta çözümün herkes açısından gerekli olduğunu belirterek, çözümün ekonomi, turizm, eğitim, gemicilik gibi sektörlerin kalkınmasını sağlayacağını belirtti.....
Sinpaş Holding, Frankfurt’Ta Ticari Kompleks Satın Aldı
Sinpaş Holding iştiraki olarak faaliyet göstermekte olan Servet GYO, Almanya'nın Frankfurt kentinde 60 milyon Euro'ya 291 bin 159 metrekarelik bir ticari kompleks satın aldı.....

Yorumlar