Kişisel Site

cabadak_banner

TÜMSİAD UGE Sertifika Töreni

29 Kasım 2011 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 322 Görüntülenme
KOSGEB’in Girişimcilik Destek Programı kapsamında, Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) işbirliğinde düzenlenen “Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Programı” tamamlandı. Eğitimini tamamlayan kursiyere sertifikaları, 26 Kasım 2011 tarihinde düzenlenen törenle verildi. Akdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB) Konferans Salonunda düzenlenen törene, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, KOSGEB Başkan Yardımcısı Hüseyin Tüysüz, TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan SERTve çok sayıda davetli katıldı.
 
Sertifika töreninde konuşan Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Türkiye ekonomisinin gitgide büyüdüğünü ve 2008 küresel krizinin dünyanın aklını başına getirdiğini belirtti. Ekonominin gelişmesinde girişimciliğin önemine işaret eden Çağlayan, şöyle devam etti: “Sizlerin beklentisi Türkiye’nin kalkınması, Türkiye’nin birlik, beraberlik ve bütünlüğüdür. Türkiye’nin güçlü olmasının yolunun ekonomisinin güçlü olmasından geçtiğini bilen insanlarsınız. Eğer amaç para kazanmaksa sanayici olmaya, girişimci olmaya gerek yok. Paradan para kazanılan ortamlarda bileğiyle, yüreğiyle, vücuduyla yatırımcı olan, girişimci olan insanları, sizleri alkışlamak yetmez. Başımızın üzerinde gezdirmemiz gerekiyor. Türkiye 9 yılda ihracatını 4e katlamışsa, milli hasılasını 4’e katlamışsa, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk defa 25 milyon insanı istihdam etmişse, bu Türkiye’deki özel sektörün başarısıdır.”
Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ise ekonominin değişiminin genç nüfusla mümkün olabileceğini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:  “Mersin Türkiye genelinde yüzde 18 ile 19 arasında işsizlik oranlarına sahipken, bugün kentimizdeki işsizlik oranları yüzde 10’lara kadar düşmüştür. Bu da Ekonomi Bakanımız Sayın Zafer Çağlayan sayesinden olmuştur. Bir zamanların ekonomik ideali olan Avrupa Birliği’nin (AB) işsizlik oranlarını düşünürsek, Türkiye genelinde işsizlik rakamlarının tek haneli oranlara düşmesi önemli bir gelişme olarak öne çıktığı görülmektedir. Girişimciliği, yeniçağın gereklerini ve Mersin’in hedeflerini anlamak önemlidir. Bu anlamda Cumhuriyetimizin 100’ncü kuruluş yıldönümü olan 2023 yılında gerçekleştirilmesi planlanan 500 milyar dolar ihracat hedefi, hiçbir siyasal hareketin öngöremeyeceği bir hedeftir”
TÜMSİAD Genel Başkanı Hasan Sert de konuşmasında, Türkiye’de 50 bin girişimcinin eğitildiğini, kendilerinin gerçekleştirdikleri eğitimle buna bir nebze olsun destek verdiklerini belirtti.
Girişimciliğin önemine işaret eden Sert, “Bugün burada 60 kişiye eğitim verdik. Bunlardan 6’sı başarılı olursa bizim için önemlidir. Nasreddin Hoca misali göle maya çaldık, sonucunu bekliyoruz” dedi.
KOSGEB Başkan Yardımcısı Hüseyin Tüysüz ise KOBİ’lere verilen destek kredilerinden bahsederek, iş fikirleri olan kişilerin kendilerine başvurmalarını istedi.

Tören, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini başarılı bir şekilde tamamlayan girişimci adaylarına sertifikalarının verilmesi ile son buldu.

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
Sanal âleme esnaf sokağı
E-ticaret hacmi, 2018 yılında yüzde 42 büyüyerek 59,9 milyar liraya ulaştı. "Türkiye e-Ticaret Pazar Büyüklüğü" raporuna göre, e-ticaret sektörü 2018 yılında, yüzde 42 büyüme ile 59,9 milyar liralık hacme ulaştı. Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) tarafından, Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (...
NKP Çocuk Adaptörlü Yavaş Kapanır Klozet Kapağı http://onhaberleri.com/hesapli-ve-ucuz-alisveris-nasil-yapilir HEM YETİŞKİN HEMDE ÇOCUKLARA ÖZEL KLOZET KAPAĞI    KARE  KLOZETLER İÇİN UYGUN DEGİLDİR    KAPAK VİDASI ALTTAN VE ÜSTEN SIKILABİLEN KLOZETLER İÇİN UYGUNDUR    KAPAK VİDASI ÜSTEN SIKIL...

Yorumlar