Kişisel Site

cabadak_banner

Türk şirketinden K. Irak’a 240 Milyon Dolarlık yatırım

4 Kasım 2011 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 272 Görüntülenme

250 milyon dolarlık hastane projelerinin yanı sıra holding yatırımı olan 240 milyon dolarlık 982 konutluk lüks yaşam alanı yapacak.

İlci Holding, Kuzey Irak’ta 250 milyon dolarlık hastane projelerinin yanı sıra holding yatırımı olan 240 milyon dolarlık 982 konutluk lüks yaşam alanı yapacak.

İlci Holding’den yapılan yazılı açıklamada, ağırlıklı olarak Suudi Arabistan, Gürcistan ve Kuzey Irak’ta olmak üzere yurt dışı yatırımlara imza atan holdingin, Kuzey Irak’ta Kerkük ve Kerbela şehirlerinde iki hastane inşa edeceği, hastanelerin inşaatının protokol gereği 36 ayda tamamlanmasının planlandığı ifade edildi.

İlci Holding’in Kuzey Irak’ta 982 konutluk yaşam alanı projesiyle de Irak’ta büyük bir atılım gerçekleştireceği belirtilen açıklamada, şöyle denildi:

”Kuzey Irak’ta 240 milyon dolarlık yatırım bedelli bu projeyle Irak’ın konut anlamında çehresi değişecek. İlci Holding projede, havuz, spa merkezi ve 80 mağazalık bir alışveriş merkezi de inşa edecek. Lüks yaşam alanının güvenliği de olacak.

Kuzey Irak’ta 240 milyon doları kendi yatırımı olan, toplamda 640 milyon dolarlık projelere imza atan İlci Holding, Irak’ta tüm inşaat ve iş makineleri malzemelerini Türkiye’den götürerek, 150 milyon dolarlık tünel ve yol inşaatı da yapacak.”

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
Kıbrıs’ta Çözüm Ekonomi ve Turizmi Uçurur
Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) Başkanı Günay Çerkez, Kıbrıs'ta çözümün herkes açısından gerekli olduğunu belirterek, çözümün ekonomi, turizm, eğitim, gemicilik gibi sektörlerin kalkınmasını sağlayacağını belirtti.....
Sinpaş Holding, Frankfurt’Ta Ticari Kompleks Satın Aldı
Sinpaş Holding iştiraki olarak faaliyet göstermekte olan Servet GYO, Almanya'nın Frankfurt kentinde 60 milyon Euro'ya 291 bin 159 metrekarelik bir ticari kompleks satın aldı.....

Yorumlar