Kişisel Site

cabadak_banner

Türkiye’nin en güçlü 50 iş kadını

31 Mart 2012 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 385 Görüntülenme

Türkiye'nin en güçlü 50 iş kadını

Mutlu Dergi Grubu bünyesindeki Fortune Türkiye tarafından yapılan açıklamaya göre liste, vizyon, uygulama becerisi ve liderlik vasıflarıyla öne çıkan azimli, açık fikirli kişilerden oluştu.

Liste hazırlanırken dört ana kritere göre değerlendirme yapıldı: Şirketin büyüklüğü ve global ekonomideki önemi, kurumun performansı ve yönü, yöneticinin kariyer çizgisinde nasıl ilerlediği ve sosyal-kültürel kalkınmaya etkisi.

Ümran Beba ikinci sırada…

Listenin birinci sırasında Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Üyesi Güler Sabancı bulunuyor. Fortune’un yıllardır yayınladığı global listede her yıl yükseliş kaydeden Sabancı, Türkiye’nin başarılı kadınları arasında da başı çekiyor.
Fortune Türkiye’nin ilk kez hazırladığı listenin ikincisi ise son dönemde başarılı çıkışı ve üstlendiği global görevler nedeniyle öne çıkan PepsiCo Asya Pasifik Bölge Başkanı Ümran Beba.

Beba, PepsiCo’daki başarılı çalışmalarıyla Türkiye’nin yüzünü güldüren önemli kadınyöneticilerden biri. “Yükselen Asya’daki başarılı Türk” olarak anılan Beba, kendisine bağlı 19 ülkenin operasyonlarını yürütüyor. Dünyanın En Güçlü Kadınları listesinde bu yıl 23’üncü sırada yer alan Beba, güçlü Türk iş kadınlarının global yüzü.

HABERİN GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN

EN GÜÇLÜ İLK 10 KADIN

1- Güler Sabancı Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Üyesi
2- Ümran Beba PepsiCo Asya Pasifik Bölge Başkanı
3- Ümit Boyner Boyner Holding Yönetim Kurulu
Üyesi ve TÜSİAD Başkanı
4- Suzan Sabancı Dinçer Akbank Yönetim Kurulu
Başkanı ve Murahhas Üyesi
5- Yaşar Begümhan Doğan Faralyalı Doğan Şirketler
Grubu Yönetim Kurulu Başkanı
6- Emine Sabancı Kamışlı Esas Holding Kurucu
Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
7- İdil Yiğitbaşı Yaşar Holding Yönetim Kurulu Bşk.
8- Serpil Timuray Vodafone Türkiye İcra Kurulu Bşk.
9- Zeynep Bodur Okyay Kale Grubu Şirketleri Bşk.
10- Galya Frayman Molinas Coca-Cola Türkiye,
Kafkasya ve Orta Asya Bölge Bşk.

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
iphone-5
iPhone 6 Özellikleri neler iPhone 6 Türkiye fiyatı ne kadar olacak? iPhone 6 özellikleri neler?  Yeni iPhone 6 videosu görüntüleri. iPhone 6 Türkiye’de ne zaman satışa çıkacak ?  iPhone 6 özellikleri, fiyatı, ve çıkış tarihi.  yeni iPhone 6 tanıtımı ve iPhone 6′nın tasarımı. İphone 6 özellikleri ve fiya...
2011 secim anketi
2014 Yerel Seçimler Sonuçları belli oldu. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Burada. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Ayrıntıları 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Sonuçları Açıklandı. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Bu Sayfada 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Ayrıntıları 2014 Yerel Seçimler Sonuçları . 2014 Yerel Seçimle...

Yorumlar