Kişisel Site

cabadak_banner

Twitter hesabının fiyatı ortalığı karıştırdı!

1 Nisan 2011 | Yazar: admin | 1 Yorum Yapılmış | 530 Görüntülenme

Twitter kullanıcılarının, hesaplarının TL cinsinden değerini öğrenmesini sağlayan uygulamanın şifreleri çaldığı yönündeki söylentiler yüzünden internet karıştı.

Aralarında Ahmet Hakan’ın da bulunduğu çok sayıda kişinin uygulamayı kullanmasının ardından yine Twitter’da uygulamanın “şifre çaldığı” yönünde tweetler atılmaya başlandı.

Bunun üzerine çok sayıda kişi şifresini değiştirirken, bazıları şifrelerini değiştiremediklerini eski şifreleriyle de girişi yapamadıklarını da söyleyenler oldu.

Kısa zamanda yayılan bu tweet’lerin ardından konuyla ilgili uzmanlar uygulamanın şifre çalıp çalamayacağıyla ilgili yorumlar yaptı.

Uygulamanın geliştiricisinin açıklaması

Uygulamayı geliştiren Ahmet Oğuz Koca aokocax rumuzlu Twitter hesabından bazı açıklamalarda bulunar uygulamayla ilgili iddialara yanıt verdi.

Koca, Twitter’ın şifre sorduğu ekranın şifrenin alınamayacağıyla ilgili bilgilendirme yazısı bulundurduğunu ancak birçok kişinin “hurafelere” inanmayı tercih ettiğini söyledi.

Koca, uygulamayı kullanan kişilerin kendi hesabının otomatik olarak takipçisi haline gelmesiyle ilgili olarak da bunun bir opsiyon olduğunu dilenirse bu işaretin kaldırılarak takibin en baştan engellenebileceğini söyledi.

Nitekim uygulama sayfasında http://sosy.al/Deger, “Uygulama geliştiricisini aokocax twitter’da takibe al” seçeneği bulunduğu görülüyor. Bu seçenekteki tick işarettin kaldırılması durumunda aokocax’in takipçisi haline gelinmiyor.

Bunlara dikkat edin…. Uzman görüşleri

CNNTurk.com yazılım ekibi,”http://sosy.al/Deger adresinden girilebilen uygulamanın şifre girme ekranında adres barının en başında http://twitter.com/ yazıyorsa bu şifrenin doğrudan Twitter.com’a girildiğini gösterir” açıklamasında bulundu. Böylece Twitter.com üzerinden şifre girişi yapıldıktan sonra tarayıcı sizi uygulamaya yönlendiriyor.

CNNTurk.com yazılım ekibi şifre girmek ekranında adres barının başlangıcında http://twitter.com/ ile olduğundan emin olunması gerektiğinin altını çizdi.

Teknoloji yazarı M. Serdar Kuzuloğlu da FriendFeed hesabından “Ben de birkaç yerde şifre çalmanın mümkün olmadığını anlatmaya çalıştım. Hatta burada da bir postta değinmiştim konuya” değerlendirmesinde bulundu.

Nedir bu Sosy.al Değer?

Sosy.al Değer Twitter üzerindeki hesabınıza dair istatistikleri toplayan ve bunları belirli kıstaslara göre puanlamaya tabi tutarak hesabınızın TL cinsinden değerini ölçmeye çalışan bir uygulama.

Bu hesaplama sonucunda elde ettiğiniz TL cinsinden değer ile uygulama, hesabınızı Türkiye Twitter sıralamasına ekliyor ve sizi arkadaşlarınızla twitter üzerinden rekabet etmeye yönlendiriyor.

Uygulama vasıtasıyla TL cinsinden yapılan değerlendirme sadece sıralamaya yardımcı olmak amacıyla kullanılıyor.. Herhangi bir gerçeklik payı bulunmuyor.

Sosy.al Değer uygulaması asla sizin Twitter şifrenize ulaşamıyor. Başlangıçta alınan yetki sizin puanınızı hesabınızdan duyurmak ve eğer işaretlediyseniz uygulama geliştiricisini takip edebilmeniz için alınıyor.

Uygulamaya ulaşmak için tıklayın…

(CNNTurk.com)

Kaynak: haber24

Benzer Yazılar

Sanal âleme esnaf sokağı
E-ticaret hacmi, 2018 yılında yüzde 42 büyüyerek 59,9 milyar liraya ulaştı. "Türkiye e-Ticaret Pazar Büyüklüğü" raporuna göre, e-ticaret sektörü 2018 yılında, yüzde 42 büyüme ile 59,9 milyar liralık hacme ulaştı. Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) tarafından, Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (...
NKP Çocuk Adaptörlü Yavaş Kapanır Klozet Kapağı http://onhaberleri.com/hesapli-ve-ucuz-alisveris-nasil-yapilir HEM YETİŞKİN HEMDE ÇOCUKLARA ÖZEL KLOZET KAPAĞI    KARE  KLOZETLER İÇİN UYGUN DEGİLDİR    KAPAK VİDASI ALTTAN VE ÜSTEN SIKILABİLEN KLOZETLER İÇİN UYGUNDUR    KAPAK VİDASI ÜSTEN SIKIL...
Samsung B7510 Galaxy Pro Teknik Özellikleri Fiyatı Çıkış Tarihi resmi
Dünyanın En Büyük Teknoloji Şirketleri ? Apple  Apple, Nisan 1976’da Steve Jobs, Ronald Wayne ve Steve Wozniak tarafından kuruldu. Merkezi ABD’de bulunan Cupertino, California’da bulunuyor. Bugün 17 ülkede 115.000 çalışanı ve 478 perakende mağazası bulunuyor. Apple, yaklaşık 233,7 milyar dolarlık yıllık ...

Yorumlar