Kişisel Site

cabadak_banner

Twitter Kullanıcıları Dikkat !

14 Ekim 2011 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 345 Görüntülenme

Twitter takipçileriniz Para Karşılığı satılıyor !

Dünyanın en büyük sosyal paylaşım ağlarından Twitter’da, takip ettiğiniz, binlerce takipçisi olan Twitter fenomenlerinden biri sizi ‘para karşılığı’ satıyor olabilir.

Daha önce sosyal ağlarda popüler hesapların belirli bir ücret karşılığında satıldığını görmüştük. Şimdiki yeni gelir kapısı ise ‘takipçi satmak’.

İnternette forumlara ilan veren kullanıcılar, fiyatları kendilerine göre belirliyor.

Kullanıcıların istediği fiyatı, takipçi sayısındaki kadın/erkek oranı, satın alan kişinin ilgi alanı gibi seçenekler etkiliyor.

(İnternetteki bir ilandan alınmıştır) Örneğin:

İlgi alanıyla alakalı satılık takipçilerin fiyatı:

100 takipçi: 5 TL
300 takipçi: 15 TL
500 takipçi: 25 TL
1000 takipçi: 50 TL
2000 takipçi: 80 TL

İlgi alanıyla alakasız satılık takipçilerin fiyatı:

500 takipçi: 20 TL
1000 takipçi: 40 TL
2000 takipçi: 65 TL

Takipçi satın almak isteyenler, havale ve EFT yoluyla para gönderiyor. Bu şekilde binlerce kişinin ‘habersiz satışı’ gerçekleşiyor.

PARAYLA REKLAM VE RE-TWEET YAPILIR
Tabi internette sadece ‘satılık takipçi’ ilanları yok. İnternet fenomenleri, ürün reklamı yapmak isteyenler için reklam, takipçi sayısını artırmak isteyen kullanıcılar için de +100 RT garantili ilanlar da veriyor.

Reklam içerikli tweet için 75 TL istenirken, takipçi sayısını artırmak isteyenler 50 TL ödüyor

Benzer Yazılar

Sanal âleme esnaf sokağı
E-ticaret hacmi, 2018 yılında yüzde 42 büyüyerek 59,9 milyar liraya ulaştı. "Türkiye e-Ticaret Pazar Büyüklüğü" raporuna göre, e-ticaret sektörü 2018 yılında, yüzde 42 büyüme ile 59,9 milyar liralık hacme ulaştı. Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) tarafından, Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (...
NKP Çocuk Adaptörlü Yavaş Kapanır Klozet Kapağı http://onhaberleri.com/hesapli-ve-ucuz-alisveris-nasil-yapilir HEM YETİŞKİN HEMDE ÇOCUKLARA ÖZEL KLOZET KAPAĞI    KARE  KLOZETLER İÇİN UYGUN DEGİLDİR    KAPAK VİDASI ALTTAN VE ÜSTEN SIKILABİLEN KLOZETLER İÇİN UYGUNDUR    KAPAK VİDASI ÜSTEN SIKIL...
Samsung B7510 Galaxy Pro Teknik Özellikleri Fiyatı Çıkış Tarihi resmi
Dünyanın En Büyük Teknoloji Şirketleri ? Apple  Apple, Nisan 1976’da Steve Jobs, Ronald Wayne ve Steve Wozniak tarafından kuruldu. Merkezi ABD’de bulunan Cupertino, California’da bulunuyor. Bugün 17 ülkede 115.000 çalışanı ve 478 perakende mağazası bulunuyor. Apple, yaklaşık 233,7 milyar dolarlık yıllık ...

Yorumlar