Kişisel Site

cabadak_banner

Usame bin Ladin nasıl öldürüldü?

7 Kasım 2011 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 299 Görüntülenme

İngiliz gazetesi Sunday Times El Kaide lideri Usame Bin Ladin’in nasıl öldürüldüğünü anlatan yeni kitaba bir tam sayfa ayırmış.
Habere göre, bu kitapta anlatılanlar, operasyona ilişkin olarak Beyaz Saray tarafından yapılan açıklamalarla bazı noktalarda çelişiyor.
En dikkat çekici ayrıntı, Usame bin Ladin’in saldırının 90. saniyesinde öldürüldüğü iddiası.
Daha önce, el Kaide liderinin bulunduğu mahale iniş sırasında bir helikopterin düştüğü söylenmişti. Bin Ladin’in korumaları ve oğluyla ABD özel timi arasında çatışma yaşandığı ve bin Ladin’in bunlar ardından öldürüldüğü açıklanmıştı.
Sunday Times operasyonu yapan timin üyeleriyle yapılan mülakatlar çerçevesinde yazılan yeni kitapta bu iddiaların yalanlandığını belirtiyor.
Kitaba göre, özel tim helikopterden, en üst katında bin Ladin’in eşlerinden Emel ile birlikte kaldığı binanın damına inmiş ve hızla bin Ladin’in odasına girmiş.
Eşini siper alan Bin Ladin AK-47 marka silahına uzanmaya çalışırken vurularak öldürülmüş.
Bunun baskının 90. saniyesinde yaşandığı ileri sürülüyor. Kitapta, diğer kişilerin özel tim tarafından daha sonra vurulduğu ve helikopterin de iniş değil kalkış sırasında düştüğü de kaydediliyor.
Sunday Times …

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
Sanal âleme esnaf sokağı
eBay'in iştiraki GittiGidiyor.com, 'cadde' konseptine yeni bir boyut kazandırdı. Happy Center'la anlaşarak site içinde süpermarket açan şirket aynı stratejiyi mobilya, hırdavat, çocuk gibi alanlarda uygulamak için markalarla görüşüyor Teknoloji ürünlerine getirilen taksit kısıtlaması, cirosunun büyük kısmını bu ...
iphone-5
iPhone 6 Özellikleri neler iPhone 6 Türkiye fiyatı ne kadar olacak? iPhone 6 özellikleri neler?  Yeni iPhone 6 videosu görüntüleri. iPhone 6 Türkiye’de ne zaman satışa çıkacak ?  iPhone 6 özellikleri, fiyatı, ve çıkış tarihi.  yeni iPhone 6 tanıtımı ve iPhone 6′nın tasarımı. İphone 6 özellikleri ve fiya...

Yorumlar