Kişisel Site

cabadak_banner

Uyarı: Borsalar yüzde 20 düşebilir

11 Kasım 2012 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 575 Görüntülenme

4Gloom, Boom & Doom raporunun da yazarı olan ünlü yatırımcı Marc Faber, ABD Başkanı Barack Obama’nın yeniden başkan seçilmesinin iş dünyası için zorlayıcı politikalara kapıyı aralamasından ötürü hisselerin mevcut yükseklerinden yüzde 20 düşebileceğini öne sürdü. Obama zaferi, ABD Başkanı’nın sağlık sektöründe denetim yasasının, tam da orta vadedeki yatırım gelirinde mali vergi artışlarının da yaklaştığı dönemde devreye girmesini de beraberinde getiriyor.

Öte yandan bu yılın sonuna kadar Kongre harekete geçmezse önümüzdeki yılın başında ABD’de mali uçurum olarak tabir edilen otomatik harcama kesintileri ve vergi artışları da uygulama girecek. Piyasanın teknik olarak birkaç aydır zayıf ve aşağı yönlü trendde olduğuna dikkat çeken Faber, Obama’nın ekonomi politikalarının ekonomik genişlemelere etkisinin iyi olmadığını, bu sebeple de küçük ve orta ölçekli şirketlerin daha fazla işe alım yapmaya isteksiz olacağını söyledi.

Faber, “Sanırım insanlar aynı zamanda sermaye kazançları üzerinden ödenecek vergilerden ötürü de endişeli ve bu da vergiler artmadan önce hisselerdeki satışlara neden oluyor” dedi. Faber ayrıca birçok yatırımcının Cumhuriyetçi Mitt Romney’nin kazanacağını düşündüğünü, bu sebeple Obama zaferinden şaşkın olduklarını belirtti.
Obama’nın iş dünyası için iyi olmadığını iddia eden Faber, “Bu nedenle de kurumsal kârlarda düşüş ve ekonomik zayıflık beklentisinden ötürü satışlar hâkim” dedi.

Doktor Kıyamet, hisselerde yüzde 20 düşüş öngörerek, S&P’nin Haziran’daki 1,266 puan seviyelerine gerileyeceğini söyledi.

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
Sanal âleme esnaf sokağı
E-ticaret hacmi, 2018 yılında yüzde 42 büyüyerek 59,9 milyar liraya ulaştı. "Türkiye e-Ticaret Pazar Büyüklüğü" raporuna göre, e-ticaret sektörü 2018 yılında, yüzde 42 büyüme ile 59,9 milyar liralık hacme ulaştı. Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) tarafından, Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (...
NKP Çocuk Adaptörlü Yavaş Kapanır Klozet Kapağı http://onhaberleri.com/hesapli-ve-ucuz-alisveris-nasil-yapilir HEM YETİŞKİN HEMDE ÇOCUKLARA ÖZEL KLOZET KAPAĞI    KARE  KLOZETLER İÇİN UYGUN DEGİLDİR    KAPAK VİDASI ALTTAN VE ÜSTEN SIKILABİLEN KLOZETLER İÇİN UYGUNDUR    KAPAK VİDASI ÜSTEN SIKIL...

Yorumlar