Kişisel Site

cabadak_banner

”Uygulamalı KOBİ Danışmanı Yetiştirme ve Sertifikasyonu” Programı

6 Kasım 2011 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 314 Görüntülenme
”Uygulamalı KOBİ Danışmanı Yetiştirme ve Sertifikasyonu” programı çerçevesinde, 17 Ekim-04 Kasım tarihleri arasında JİCA ve KOSGEB işbirliği ile gerçekleştirilen eğitimleri tamamlayan kursiyerlere sertifikaları, OSTİM Hizmet Merkezi Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen törenle verildi.

Törene, KOSGEB Başkan Yardımcısı Dr. Metin Şatır, JİCA Türkiye Ofisi Kıdemli Başkan Yardımcısı Hiroyuki Takada,  JİCA Araştırma Heyeti Lideri Morigochi, KOBİ Araştırmalar ve Proje Koordinasyon Dairesi Başkanı Ömer Pak, Eğitim ve Danışmanlık Müdürü Hasan Güner, OSTİM Hizmet Merkezi Müdürü Mehmet Tezyetiş ve çok sayıda davetli katıldı.
Törende konuşan KOSGEB Başkan Yardımcısı Dr. Metin Şatır, KOSGEB olarak ülke bazında birçok projenin gerçekleştirildiğini ifade etti.
Bu tür projelerin çok önemli olduğunu belirten KOSGEB Başkan Yardımcısı Dr. Metin Şatır: “Dünya değişim içerisinde, ülke olarak, KOSGEB olarak bizde bu değişim içerisinde bulunmalıyız. Soft Skills (İnce Beceriler), dediğimiz duruma geçmeliyiz. Bu eğitimler ve projeler kapsamında Soft Skills (İnce Beceriler) durumuna geçebiliriz.” dedi
Türkiye içerisinde, bu tür projelerde bulunmanın KOSGEB’e kısmet olduğunu kaydeden Şatır, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Tabi ki KOBİ’ler ve Proje, bizim işimiz. Bu projede 3 haftalık eğitim ile Türkiye’de Danışmanlık kavramını yerleştirmek, Türkiye’de olmayan bir şeyi bu eğitimlerle kazandırmış olmak istiyoruz. Danışmanlık sektörünü geliştirmek adına bu eğitimlere ihtiyacın olduğunu biliyoruz. KOBİ Danışmanı diye bir sıfatla anmak istiyoruz.”
Proje kapsamında, Ankara, İstanbul ve Gaziantep olmak üzere üç ilde, bu projenin yürütüldüğünü söyleyen Şatır: “Bu üç pilot bölgede eğitimler verilerek KOBİ Danışmanlığı sistemini Japonya ile birlikte Türkiye’ye getirmek, bu sistemi oturtturmak istiyoruz. Deneyimlerini bizimle paylaşan buradaki heyete ve bu proje de ev sahipliği yapan OSTİM Hizmet Merkezi Müdürlüğüne teşekkür ederim” dedi.

JİCA Türkiye Ofisi Kıdemli Başkan Yardımcısı Hiroyuki Takada ve JİCA Araştırma Heyeti Lideri Morigochi’nin konuşmalarının ardından tören, kursiyerlere sertifikalarının verilmesi ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

 

 

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
Sanal âleme esnaf sokağı
E-ticaret hacmi, 2018 yılında yüzde 42 büyüyerek 59,9 milyar liraya ulaştı. "Türkiye e-Ticaret Pazar Büyüklüğü" raporuna göre, e-ticaret sektörü 2018 yılında, yüzde 42 büyüme ile 59,9 milyar liralık hacme ulaştı. Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) tarafından, Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (...
NKP Çocuk Adaptörlü Yavaş Kapanır Klozet Kapağı http://onhaberleri.com/hesapli-ve-ucuz-alisveris-nasil-yapilir HEM YETİŞKİN HEMDE ÇOCUKLARA ÖZEL KLOZET KAPAĞI    KARE  KLOZETLER İÇİN UYGUN DEGİLDİR    KAPAK VİDASI ALTTAN VE ÜSTEN SIKILABİLEN KLOZETLER İÇİN UYGUNDUR    KAPAK VİDASI ÜSTEN SIKIL...

Yorumlar