Kişisel Site

cabadak_banner

Van Esnaf ve KOBİ’lerine "0" Faizli Kredi Paketi

19 Kasım 2011 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 229 Görüntülenme
Kredinin ayrıntılarını KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan, TRT Haber’in canlı yayınında açıkladı.
 
Van’daki esnaf, sanatkâr ve KOBİ’lere verilecek sıfır faizli kredi haberinin müjdesini ilk olarak Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün duyurmuştu.
Kredinin ayrıntılarını KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan, TRT Haber’in canlı yayınında açıkladı.
 
Başvurular ne zaman başlıyor, ödeme planı nasıl olacak ve kimler faydalanacak?

Van depreminin ardından zarara uğrayan esnaf, sanatkârlar ve KOBİ’ler için iki ayrı kredi programı açtık. Bunlardan ilki, Van ilinde herhangi bir yıkıma uğrasın uğramasın, bütün KOBİ’lere, esnaf ve sanatkârlara üst limiti 30 bin lira olan, bir yılı ödemesiz olmak üzere 3 yıl vadeli ve faizsiz bir kredi paketi olup, kullanılacak kredinin faizi KOSGEB tarafından karşılanacaktır.

 
Diğer taraftan 23 Ekim 2011 tarihindeki Van-Erciş Depreminden önce çıkarılan ilk 6 ayı ödemesiz kalanı da aylık eşit taksitler halinde ödemeli toplam 24 ay vadeli, 0 Faizli KOSGEB Acil Destek Kredisi de Van özelinde iyileştirilerek,  işyeri zarar gören, malını kaybeden, malı zarar gören ve bu durumlarını da ilgili kamu kuruluşlarından belgeleyen işletmelere de üst limiti yine 100 bin lira olan ve yine 1 yılı ödemesiz, 3 yıl vadeli ve faizsiz ikinci bir kredi paketi açılmıştır’’ dedi.
 
Krediyi Almak İçin ne Yapmak Gerekiyor?
 
KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan, "Bu kredileri Van ilimizdeki tüm esnaf, sanatkarlar ve KOBİ’lere vereceğiz. Herkes alabilir yani, yeter ki başvursunlar ve KOSGEB Veri Tabanına kaydolsunlar." dedi.  
 
Krediler Aralık ayından itibaren dağıtılmaya başlanacak.
 

Aralık ayının başında başvuruları almaya ve kredileri dağıtmaya başlayacaklarını söyleyen Kaplan, "Bu kredilerden yararlanmak isteyen esnaf, sanatkârlar ve KOBİ’lerinhazırlıkları tamamlaması gerekiyor. KOSGEB Veri Tabanına kayıtlı olmayan işletmelerin kayıt olmaları gerekiyor. Veri Tabanına kayıtlı olanlar ise protokol imzalanan bankalara doğrudan başvuru yapabilecektir. Bizim Van esnafından istediğimiz, prosedürleri tamamlama konusunda gerekli çalışmaları bir an önce başlatmalarıdır." şeklinde konuştu.

KOSGEB kredilerinden 6000′ den fazla esnafın yararlanması bekleniyor. 

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
Sanal âleme esnaf sokağı
E-ticaret hacmi, 2018 yılında yüzde 42 büyüyerek 59,9 milyar liraya ulaştı. "Türkiye e-Ticaret Pazar Büyüklüğü" raporuna göre, e-ticaret sektörü 2018 yılında, yüzde 42 büyüme ile 59,9 milyar liralık hacme ulaştı. Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) tarafından, Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (...
NKP Çocuk Adaptörlü Yavaş Kapanır Klozet Kapağı http://onhaberleri.com/hesapli-ve-ucuz-alisveris-nasil-yapilir HEM YETİŞKİN HEMDE ÇOCUKLARA ÖZEL KLOZET KAPAĞI    KARE  KLOZETLER İÇİN UYGUN DEGİLDİR    KAPAK VİDASI ALTTAN VE ÜSTEN SIKILABİLEN KLOZETLER İÇİN UYGUNDUR    KAPAK VİDASI ÜSTEN SIKIL...

Yorumlar