Kişisel Site

cabadak_banner

Vergi affına Doğu’da büyük ilgi!

13 Nisan 2011 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 329 Görüntülenme

Vergi affına Doğu'da büyük ilgiErzurum Vergi Dairesi Başkanı Yunus Poyraz, kamuoyunda ”Torba Yasa” olarak bilinen 6111 Sayılı Bazı Kamu Alacaklarının Yeniden Yapılandırılması Hakkında Kanun’a ildeki mükelleflerin büyük ilgi gösterdiğini belirterek, ”Bugüne kadar mükelleflerin yüzde 50’si, devlete olan borçlarını ilgili kanun kapsamında ödemek için müracaat etmiştir” dedi.

Poyraz, yaptığı açıklamada, söz konusu yasanın 25 Şubatta yürürlüğe girdiğini anımsatarak, ilk günden itibaren ildeki vergi dairelerinde yoğun bir başvuru trafiği yaşandığını söyledi.

Şimdiye kadar 14 bin 700 mükellefin devlete olan borcunu yapılandırmak üzere başvurduğunu bildiren Poyraz, bu mükelleflerin devlete olan toplam borcunun 200 milyon lira olduğunu, ilgili kanun gereği yapılandırma sonucunda bu miktarın 115 milyon liraya düşürüldüğü belirtti.

Poyraz, yapılandırma kapsamında bulunan 120 liranın altındaki trafik cezası gibi idari para cezalarının da ilgili kişinin müracaatı aranmaksızın affedildiğini, bu şekilde ilde 10 milyon liralık borcun silindiğini belirtti.

Mükelleflerin borçlarını taksitler halinde ödeyeceğini anlatan Poyraz, ”Türkiye Cumhuriyeti tarihinde en kapsamlı yapılandırma olmuştur. Bu kanunla kamu alacaklarına ilişkin olarak çok kapsamlı yapılandırmayı gündeme gelmiştir. Yasadan yararlanmak üzere vergi dairemizde yoğun bir başvuru trafiği yaşanıyor. Bugüne kadar mükelleflerin yüzde 50’si, devlete olan borçlarını ilgili kanun kapsamında ödemek için müracaat etmiştir” diye konuştu.

Devlet ile mükellefler arasında beyaz bir sayfa açıldığını ifade eden Poyraz, şunları kaydetti:

”Bizim temennimiz bütün mükelleflerimizin bu beyaz sayfaya isimlerini yazdırmaları, bundan sonra da bu beyaz sayfayı kirletmekten kaçınmalarıdır. Erzurum Vergi Dairesi Başkanlığı olarak amacımız yasadan yararlanma hakkı olan bütün mükelleflerimizin bu haklarını kullanmalarını temin etmektir. Bu çerçevede Erzurum merkez ve ilçelerimizde yoğun bir şekilde tanıtım toplantıları yapılmıştır. Kanunun son başvuru tarihi 2 Mayıs 2011’dir. Mükelleflerimizinden ricamız son günü beklemeden başvurularını bir an önce yapmalarıdır.”
AA

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
Sanal âleme esnaf sokağı
E-ticaret hacmi, 2018 yılında yüzde 42 büyüyerek 59,9 milyar liraya ulaştı. "Türkiye e-Ticaret Pazar Büyüklüğü" raporuna göre, e-ticaret sektörü 2018 yılında, yüzde 42 büyüme ile 59,9 milyar liralık hacme ulaştı. Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) tarafından, Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (...
NKP Çocuk Adaptörlü Yavaş Kapanır Klozet Kapağı http://onhaberleri.com/hesapli-ve-ucuz-alisveris-nasil-yapilir HEM YETİŞKİN HEMDE ÇOCUKLARA ÖZEL KLOZET KAPAĞI    KARE  KLOZETLER İÇİN UYGUN DEGİLDİR    KAPAK VİDASI ALTTAN VE ÜSTEN SIKILABİLEN KLOZETLER İÇİN UYGUNDUR    KAPAK VİDASI ÜSTEN SIKIL...

Yorumlar