Kişisel Site

cabadak_banner

Whatsapp Güncelleme Whatsapp’a Snapchat Özelliği Geliyor!

6 Ekim 2016 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 581 Görüntülenme

Whatsapp Nedir?   Whatsapp Özellikleri, Akıllı telefonlar ve Snapchat programı, Snapchat özelliği, Whatsapp’a Snapchat Özelliği. Whatsapp akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle beraber vazgeçemediğimiz uygulamaların başında yer alıyor. Kullanıcılarının konforunu genişletmeyi amaçlayan çalışmalarını sürdüren Whatsapp son olarak Snapchat benzeri bir uygulamayı kullanıcılarına sunmanın planlarını yapıyor.

Whatsapp günümüzde en fazla kullanılan mesajlaşma uygulamaların başında yer alıyor. Etki alanını genişletmek isteyen Whatsapp çalışmalarını sürdürüyor. Son olarak Snapchat benzeri bir özellik üzerinde çalışan Whatsapp bu uygulamayı yakın bir gelecekte kullanıcılarına sunmayı planlıyor. İşte Whatsapp’ın geliştirmeye çalıştığı o uygulama ve özellikleri…

Gün geçtikçe bir Facebook şirketi olduğunu daha fazla hissettiren WhatsApp’a yeni kamera özellikleri eklendi. WhatsApp’a gelen yeni güncellemeyle kullanmaya başlayacağımız yeni kamera özellikleri, elbette Facebook’un son dönemde çokça taklit ettiği Snapchat’i kopyalıyor. Yeni özellikle WhatsApp içinde paylaştığınız video ve fotoğraflar üzerine çizim yapabiliyor, yazı yazabiliyor ya da emoji ekleyebiliyorsunuz.

Facebook’un Instagram Stories ile başlayan Snapchat türevi özelliklerinin, Messenger Day ve WhatsApp ile devam ediyor olması Facebook’un sonunda bu işi kıvırmaya başladığı anlamına geliyor olabilir. Zira Snapchat’i kopyalama denemesini ilk kez Facebook Poke uygulamasıyla yapan Facebook, 2014’te bu uygulamayı kapatmış ve aynı yıl Slingshot ile yeni bir Snapchat klonu sunmaya başlamıştı. Kısa bir süre sonra Slingshot da kapatıldı. Instagram Stories’e kadar, geçici mesajlaşmaya odaklanan Facebook uygulamalarının hiçbiri, başarılı olamadı.

Özelliğin WhatsApp’a eklenmesi Facebook’un popüler mesajlaşma uygulamasıyla paylaşılan video sayısını ciddi ölçüde artırabilir. Zira bugün eğlenceli videolar çekmek ve paylaşmak için onlarca farklı uygulama varken, WhatsApp’ın video özelliği bunlara alternatif bile değil. Yeni kamera özelliklerinin orijinali Snapchat’e ait pratiği Snapchat’ten çok daha popüler hale getirme olasılığı bile var. Zira WhatsApp’ın dünya çapında 1 milyardan fazla aktif kullanıcısı var; Snapchat için bu sayı 150 milyon civarında.

Diğer taraftan bazı kullanıcılar, WhatsApp’ı, kendileri için cazip hale getiren ne varsa bir bir değiştiğini de düşünebilirler. Bir süre önce kişisel verilerinizi Facebook ile paylaşmaya başlayan şirketin sadeliğiyle ünlü, popüler mesajlaşma uygulamasına bu tip özellikler eklemesi, uygulamadaki Facebook dokunuşunu gittikçe daha fazla hissettiriyor.

Bugünden itibaren Android uygulamasında devreye alınacak WhatsApp kamera özellikleri arasında, selfie’leriniz için ön kamerada flaş kullanma ve zoom özellikleri de var. Özelliklerin yakında iOS cihazlarına getirilmesi planlanıyor.

Benzer Yazılar

turkcell-internet
Turkcell bedava internet paketleri her daim devam etmekte ve kullanıcılar tarafından çok rağbet görmektedir.  Hız ve çekim gücü bakımından Türkiye' 1 numara olan Turkcell  her  sık sık bedava internet imkanı sağlamaktadır.  Turkcell 1994 senesinden beri mobil iletişim (GSM) alanında hizmet veren yerli bir şirket...
SSL Sertifikası Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kurulur?
SSL Sertifikası Nedir?, Nasıl Kurulur?, Ne İşe Yarar? SSL sertifikası (Secure Sockets Layer) nedir? İnternet sitesi ile kullanıcı arasındaki veri akışını şifrelemeye yarar. Bir web sitesine girdiğiniz zaman adres çubuğunda HTTPS yazıyorsa siz siteye girmeye çalıştığınız andan itibaren şu işlemler ...
Gaming İstanbul 2017’ye yoğun ilgi gösterdiler Oyunseverlerin buluştuğu Gaming İstanbul 2017 (GIST 2017) oyun fuarının ikinci gününde de etkinliğe yoğun bir katılım gerçekleşti.  Gaming İstanbul 2017'ye yoğun ilgi gösterdiler. 2-5 Şubat’ta İstanbul Kongre Merkezinde düzenlenen fuarın ikinci  gününde...

Yorumlar