Kişisel Site

cabadak_banner

WordPress Yazı İçine Adsense Reklamı Ekleme

28 Ocak 2012 | Yazar: admin | 2 Yorum Yapılmış | 1.428 Görüntülenme

WordPress yazılarının içine adsense reklamı ekleyerek sayfanın içinde göstermek için yapılması gereken:

İlk önce wp-content/themes/[tema_isminiz] altındaki functions.php dosyamızı açıyoruz.Functions.php dosyamızın en sonuna gelip dosya sonuna ?>  ifadesinden hemen önceye aşağıdaki kodu ekliyoruz.


function adsense_goster()
{
return ‘ Reklam Kodunuz buraya ‘; }
add_shortcode(‘reklam_metin’, ‘adsense_goster’);

 

wordpress

Yukardaki kod ile blogumuza adsense_goster ismi ile yeni function tanımlamış olduk. Bu functionu istediğimizyerden [reklam_metin] ifadesi ile çağırıyoruz. Şimdi yazımızın neresine [reklam_metin] ifadesini yazar isek o satırda adsense reklamları görünecektir.

İsterseniz metin ağırlıklı yazılarınızda metin reklamları, resim ağırlıklı yazılarınız da ise resim reklamlarının çıkmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için yine functions.php dosyamıza yeni fonksiyon daha ekliyoruz. Bu fonksiyona bu sefer adsense resim reklamının kodlarını yazıyoruz.

 

function adsense_goster()
{
return ‘ Adsense Resim Reklamı Kodunuz burayadaki iki tırnak içersine yazın ‘; }
add_shortcode(‘reklam_res’, ‘adsense_goster’
);

 

Şimdi resim ağırlık yazılarımızın içinde sadece resim reklamlarının gözükmesi için yazı ortasına istediğimiz satıra [reklam_res] kodunu ekliyoruz.

İşde yazı ortasında adsense reklamları göstermek bu kadar basit. Böylece istediğimiz yazının içinde metin, istediğimiz yazının içinde ise resim reklamları gösterebiliriz. Umarım faydasını görürüp kısa sürede 100$ ‘ı bulursunuz.

Alıntı:  islambilik.com

 

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
Sanal âleme esnaf sokağı
E-ticaret hacmi, 2018 yılında yüzde 42 büyüyerek 59,9 milyar liraya ulaştı. "Türkiye e-Ticaret Pazar Büyüklüğü" raporuna göre, e-ticaret sektörü 2018 yılında, yüzde 42 büyüme ile 59,9 milyar liralık hacme ulaştı. Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) tarafından, Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (...
NKP Çocuk Adaptörlü Yavaş Kapanır Klozet Kapağı http://onhaberleri.com/hesapli-ve-ucuz-alisveris-nasil-yapilir HEM YETİŞKİN HEMDE ÇOCUKLARA ÖZEL KLOZET KAPAĞI    KARE  KLOZETLER İÇİN UYGUN DEGİLDİR    KAPAK VİDASI ALTTAN VE ÜSTEN SIKILABİLEN KLOZETLER İÇİN UYGUNDUR    KAPAK VİDASI ÜSTEN SIKIL...

Yorumlar

  1. tarif diyarı dedi ki:

    merhaba denedim fakat tema hatası verdi. allahtan yedek almıştım düzeldi tekrar

  2. Radyo Dinle dedi ki:

    bi yerde hata var sanki kontrol edermisiniz