Kişisel Site

cabadak_banner

WP Postviews Eklentisi – Kullanımı – Yazı Kaç Kez Okundu Eklentisi

18 Ocak 2016 | Yazar: admin | 1 Yorum Yapılmış | 1.610 Görüntülenme

WP Postviews Eklentisi  hangi yazımızın kaç kişi tarafından okunduğunu gösteren çok güzel ve kullanışlı bir wordpress eklenisidir. Bu yazımızda WP Postviews Eklentisinin nasıl kurulacağını ve nasıl ayarlarının yapılacağını yeni başlayan arkadaşlarımıza anlatacağız. Tahmin ediyorum ki  WP Postviews Eklentisin  çok kolay şekilde kuracak ve memnun kalacaksınız.

WP Postviews Eklentisini kurduktan sonra bir yazının kaç kez okunduğunu gösterebileksiniz. Yazıların kaç kez okunduğunu göstererek takipçilerinizi yazılarınız hakkında fikir sahibi yapabilrisniz.. Sitenizin misafirleri yazıların kaç kez okunduğunu ve hangi yazılarının popüler olduğunu görebilecek.

Eklenti Yazılımı: WordPress
Eklenti Adı: WP Postviews
Eklenti Özelliği: Yazıların kaç kez okunduğunu sayfada göstermek için kullanılır. Sayfa istatistikleri ( Bu yazı 187 okundu. gibi)
Eklenti Sayfası: https://wordpress.org/plugins/wp-postviews/

Wp Postviews Kurulumu

Öncelikle eklentiyi kurmamız gerekiyor. Eklentiyi kurmanın 2 yolu vardır.

  • İlk yol: Wp-Admin > Eklentiler > Yeni Ekle kısmına girin. Arama bölümüne Wp Postviews yazarak arama yapın. İlk çıkan 1 milyonu aşkın indirme sayısına sahip olan eklentiye Kur deyin.
  • İkinci Yol: Eklenti sayfasından eklentiyi indirin. Eklenti .zip şeklinde sıkıştırılmış olarak inecek. Winrar ile eklentiyi dışarıya çıkartın. Daha sonra Filezilla vb bir programla FTP’ye bağlanın. wp-content/plugins/ içerisine eklentiyi gönderin.
  • Eklentiyi Wp-Admin > Eklentiler bölümünden Etkinleştirin.

Postviews Ayarları

WP Postviews Eklentisi ayar sayfasındaki eklentinin bazı seçenekleri ayarlanabilmektedir. Bu sayfadaki İngilizce seçeneklerin Türkçe açıklamaları aşağıdaki gibidir.

Count Views FromBu seçenek ile görüntülemeleri sayacak ziyaretçileri seçilir. Everyone seçeneği herkes, Guests Only sadece kayıt olmayan ziyaretçiler, Registered Users Only sadece kayıtlı kullanıcıların görüntülediği sayfalarda sayacı çalıştırır.

Exclude Bot ViewsBu seçenek ile sayfaları ziyaret eden google gibi arama motoru botlarının ziyaret sayılarını sayaç dışında tutulup tutulmayacağı ayarlanır.

Views Template: Bu seçenek ile sayfanın kaç kez okunduğu bilgisinin nasıl görünmesini istiyorsak onu ayarlıyoruz. İki farklı seçenek bulunmaktadır.

Most Viewed TemplateEn çok okunulan yazıların listeleniş şekli burada belirlendiği gibi olacaktır.

Display Options: Bu bölümde ise hangi sayfalarda okunma bilgilerinin görünüp görünmeyeceği seçilir.

post-wiev-eklentisi

Display Options:

Sayfa görüntülenme yazısı nerelerde gösterilsin diye soruyor. Anasayfada ve sayfa içinde mi göstermek istiyorsunuz bunu soruyor.

PostViews eklentisi ile sayılan sayfa okunma sayılarının gösterilmesi için aşağıdaki kod temanın ilgili sayfasına eklenmelidir.

<?php
  if(function_exists('the_views')) { 
     the_views();
  }
?>

Yukarıdaki kodun eklendiği sayfalarda sayfanın kaç kez okunduğu bilgisi kodun eklendiği bölümde gösterilecektir

Benzer Yazılar

wordpress
WordPress için en iyi eklentileri mi arıyorsunuz? Bu yazıyı yazarken WordPress.org sitesinde yer alan 45.000 eklentiden yaklaşık 1000 tanesini kullanmış bir internet uzmanı gözüyle yazdığımızdan emin olabilirsiniz. Bu kadar çok eklenti arasında hangileri ne işe yarar, hangileri daha başarılıdır bunları denemek çok ...
Gaming İstanbul 2017’ye yoğun ilgi gösterdiler Oyunseverlerin buluştuğu Gaming İstanbul 2017 (GIST 2017) oyun fuarının ikinci gününde de etkinliğe yoğun bir katılım gerçekleşti.  Gaming İstanbul 2017'ye yoğun ilgi gösterdiler. 2-5 Şubat’ta İstanbul Kongre Merkezinde düzenlenen fuarın ikinci  gününde...
wordpress
WordPress en iyi şekilde yönetilebilir, erişilebilir ve kolay bir biçimde kullanılabilir CMS çözümlerinin merkezinde yer almaktadır. Bir işletme sitesi, bir blog, bir dergi veya bir e-ticaret sitesinin altyapısını oluşturabilir. Binlerce teması, geniş desteği ve kullanışlı eklentileri sayesinde WordPress oldukça güç...

Yorumlar

  1. paylaşım için teşekkurler