Kişisel Site

cabadak_banner

WP Postviews Eklentisi – Kullanımı – Yazı Kaç Kez Okundu Eklentisi

18 Ocak 2016 | Yazar: admin | 1 Yorum Yapılmış | 3.961 Görüntülenme

WP Postviews Eklentisi  hangi yazımızın kaç kişi tarafından okunduğunu gösteren çok güzel ve kullanışlı bir wordpress eklenisidir. Bu yazımızda WP Postviews Eklentisinin nasıl kurulacağını ve nasıl ayarlarının yapılacağını yeni başlayan arkadaşlarımıza anlatacağız. Tahmin ediyorum ki  WP Postviews Eklentisin  çok kolay şekilde kuracak ve memnun kalacaksınız.

WP Postviews Eklentisini kurduktan sonra bir yazının kaç kez okunduğunu gösterebileksiniz. Yazıların kaç kez okunduğunu göstererek takipçilerinizi yazılarınız hakkında fikir sahibi yapabilrisniz.. Sitenizin misafirleri yazıların kaç kez okunduğunu ve hangi yazılarının popüler olduğunu görebilecek.

Eklenti Yazılımı: WordPress
Eklenti Adı: WP Postviews
Eklenti Özelliği: Yazıların kaç kez okunduğunu sayfada göstermek için kullanılır. Sayfa istatistikleri ( Bu yazı 187 okundu. gibi)
Eklenti Sayfası: https://wordpress.org/plugins/wp-postviews/

Wp Postviews Kurulumu

Öncelikle eklentiyi kurmamız gerekiyor. Eklentiyi kurmanın 2 yolu vardır.

  • İlk yol: Wp-Admin > Eklentiler > Yeni Ekle kısmına girin. Arama bölümüne Wp Postviews yazarak arama yapın. İlk çıkan 1 milyonu aşkın indirme sayısına sahip olan eklentiye Kur deyin.
  • İkinci Yol: Eklenti sayfasından eklentiyi indirin. Eklenti .zip şeklinde sıkıştırılmış olarak inecek. Winrar ile eklentiyi dışarıya çıkartın. Daha sonra Filezilla vb bir programla FTP’ye bağlanın. wp-content/plugins/ içerisine eklentiyi gönderin.
  • Eklentiyi Wp-Admin > Eklentiler bölümünden Etkinleştirin.

Postviews Ayarları

WP Postviews Eklentisi ayar sayfasındaki eklentinin bazı seçenekleri ayarlanabilmektedir. Bu sayfadaki İngilizce seçeneklerin Türkçe açıklamaları aşağıdaki gibidir.

Count Views FromBu seçenek ile görüntülemeleri sayacak ziyaretçileri seçilir. Everyone seçeneği herkes, Guests Only sadece kayıt olmayan ziyaretçiler, Registered Users Only sadece kayıtlı kullanıcıların görüntülediği sayfalarda sayacı çalıştırır.

Exclude Bot ViewsBu seçenek ile sayfaları ziyaret eden google gibi arama motoru botlarının ziyaret sayılarını sayaç dışında tutulup tutulmayacağı ayarlanır.

Views Template: Bu seçenek ile sayfanın kaç kez okunduğu bilgisinin nasıl görünmesini istiyorsak onu ayarlıyoruz. İki farklı seçenek bulunmaktadır.

Most Viewed TemplateEn çok okunulan yazıların listeleniş şekli burada belirlendiği gibi olacaktır.

Display Options: Bu bölümde ise hangi sayfalarda okunma bilgilerinin görünüp görünmeyeceği seçilir.

post-wiev-eklentisi

Display Options:

Sayfa görüntülenme yazısı nerelerde gösterilsin diye soruyor. Anasayfada ve sayfa içinde mi göstermek istiyorsunuz bunu soruyor.

PostViews eklentisi ile sayılan sayfa okunma sayılarının gösterilmesi için aşağıdaki kod temanın ilgili sayfasına eklenmelidir.

<?php
  if(function_exists('the_views')) { 
     the_views();
  }
?>

Yukarıdaki kodun eklendiği sayfalarda sayfanın kaç kez okunduğu bilgisi kodun eklendiği bölümde gösterilecektir

Benzer Yazılar

Sanal âleme esnaf sokağı
E-ticaret hacmi, 2018 yılında yüzde 42 büyüyerek 59,9 milyar liraya ulaştı. "Türkiye e-Ticaret Pazar Büyüklüğü" raporuna göre, e-ticaret sektörü 2018 yılında, yüzde 42 büyüme ile 59,9 milyar liralık hacme ulaştı. Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) tarafından, Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (...
Samsung B7510 Galaxy Pro Teknik Özellikleri Fiyatı Çıkış Tarihi resmi
Dünyanın En Büyük Teknoloji Şirketleri ? Apple  Apple, Nisan 1976’da Steve Jobs, Ronald Wayne ve Steve Wozniak tarafından kuruldu. Merkezi ABD’de bulunan Cupertino, California’da bulunuyor. Bugün 17 ülkede 115.000 çalışanı ve 478 perakende mağazası bulunuyor. Apple, yaklaşık 233,7 milyar dolarlık yıllık ...
alis veris
Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (ETİD)'e göre, perakendenin geleceği e-ticarette. E-ticaret sektörü de her yıl ortalama yüzde 30 oranında büyüyor. http://onhaberleri.com/turkiyede-e-ticaret-pazari-yuzde-42-buyudu 700 milyar TL büyüklüğünde olan perakende sektörünü de büyütüyor. E-ticaret siteleri, ciro...

Yorumlar

  1. paylaşım için teşekkurler