Kişisel Site

cabadak_banner

Yalçın: Bir acil eylem planı hazırlanmalı

22 Mart 2012 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 195 Görüntülenme

Yalçın: Bir acil eylem planı hazırlanmalı

Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada, ”PKK’nın meclisteki temsilcileri artık isteklerini meydanlarda daha açık dile getirmeye başlamışlardır. Bölücü ihanet senaryosunun bu yerli aktörleri, adeta devleti yok saymakta ve oldukça cüretkar bir üslup kullanmaktadır” ifadesini kullandı.

”Birkaç gün önce Nevruz bahane edilerek, Diyarbakır’da düzenlenen yasa dışı toplantıda sözde Kürdistan’a siyasi statü istendiğini” anımsatan Yalçın, ”Bu son çıkışları, devletin bütünlüğünü açıkça tehdit eden kanunsuz bir isyandır, başkaldırıdır. Devlete karşı örgütlü ve silahlı isyan büyük bir suçtur. Ama PKK’nın siyasi sözcüleri hakkında herhangi bir cezai soruşturma veya kovuşturma yapılmamıştır. Oysa varlığına karşı örgütlü ve silahlı isyana yeltenenlerin başını ezmek, devletin demokratik ve meşru bir hakkıdır. Hükümranlığın gereğidir” dedi.

Hükümetin, olanları seyrettiğini savunan Yalçın, ”AKP’nin vebali ve sorumluluğu çok ağırdır. Hükümet, çok geç olmadan bu tehlikeli gidişe dur demelidir. Başbakan ve yardımcıları halktan gerçekleri gizleyip hayatı tozpembe gösterme sevdasından vazgeçmelidir” görüşünü dile getirdi.

”Devlet, her zamankinden daha ciddi bir tehditle karşı karşıya bırakılmıştır. Türkiye devleti geleceği açısından kritik bir eşiktedir” diyen Yalçın, şunları kaydetti:

”Hükümet terör ve güvenlik konusunda bir acil eylem planı hazırlamalı ve muhalefeti de içine alan bir ortak çözüm için harekete geçmelidir. Terör; siyasi, ekonomik, sosyal, kültürel ve askeri boyutlarıyla yeniden ele alınarak, devletin varlığına halel getirmeyen bir yol bulunmalıdır. Bunun yapılması sanıldığı kadar zor değildir. Mesele bu hususta irade ve kararlılık göstermek, siyasetin bütün kesimlerini içine alan bir konsensusa varmaktır. MHP terör konusunda üzerine düşeni yapmayı sürekli vaat etmiştir, şimdi de elini taşın altına koymaya, proje sunmaya hazırdır.

Oluşturulmaya çalışılan korku atmosferini yok etmenin, terörü ve teröristleri sindirip yok etmenin birinci şartı kararlılık ve caydırıcılıktır. İkinci şartı ise asla taviz vermemektir. Çözüm bunun ardından kendiliğinden gelecektir. Devlete silahlı isyana cesaret eden eşkıyanın sırtını sıvazlamanın, demokrasi ve insan haklarıyla ilgisi yoktur. Bunun adı korkaklık ve acizlik değilse, ihanet ve işbirlikçiliktir. Unutulmamalıdır ki insan hakları ve demokratikleşme edebiyatının varacağı son nokta, bölünme ve ayrışmadır.”

Milli egemenliği korumak üzere, savcıları da göreve çağıran Yalçın, ”Siyasette dağ kanununu hakim kılmaya çalışan eşkıyanın başı, hukuk ve kanun marifetiyle ve devletin yetkili organlarınca koparılmalıdır. Türkiye, geçmişte olduğu gibi bugün de bağımsızlığını korumak, bütünlüğünü muhafaza etmek için kimseden izin ve icazet almayacaktır. Hükümet, üzerine düşeni yerine getirmediği takdirde, bütün yaşananların sorumlusu olacaktır. Köpeksiz köyde değneksiz dolaşanlar bilmelidir ki köyün sahiplerinin de sabrının bir sınırı vardır” ifadelerine yer verdi.

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
iphone-5
iPhone 6 Özellikleri neler iPhone 6 Türkiye fiyatı ne kadar olacak? iPhone 6 özellikleri neler?  Yeni iPhone 6 videosu görüntüleri. iPhone 6 Türkiye’de ne zaman satışa çıkacak ?  iPhone 6 özellikleri, fiyatı, ve çıkış tarihi.  yeni iPhone 6 tanıtımı ve iPhone 6′nın tasarımı. İphone 6 özellikleri ve fiya...
2011 secim anketi
2014 Yerel Seçimler Sonuçları belli oldu. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Burada. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Ayrıntıları 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Sonuçları Açıklandı. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Bu Sayfada 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Ayrıntıları 2014 Yerel Seçimler Sonuçları . 2014 Yerel Seçimle...

Yorumlar