Kişisel Site

cabadak_banner

Zamanlanmış bakım dolayısıyla site uygun değil nedir, çözümü nasıl

14 Aralık 2012 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 659 Görüntülenme

WordPress blogunuzda bir şeyler yaptınız ve karşınıza “Zamanlanmış bakım dolayısıyla site uygun değil. Bir kaç dakika içinde tekrar kontrol edin.” uyarısı çıktı. Yönetim ekranlarının bile çalışmaz hale geldiği bu anda panik yapmaya gerek yok. Bu sadece bir bakım modu uyarısı ve güncelleme, eklenti kurulumu gibi anlarda çıkıyor. Çözümü için ise tek yapmanız gereken 10 dakika beklemek.

Beklemenize rağmen sorun düzelmediyse veya 10 dakika boyunca beklemek istemiyorsanız, FTP ile sitenizin bulunduğu klasördeki .maintenance dosyasını silin.

Bu uyarıyı almanıza sebep olan wordpress sitenizi güncelleme esnasında sabırsız davranıp güncellmenin bitmesini beklemeden güncellme ekranını terketmeye çalışmanızdır. Böyle hatalar almak istemiyorsanız bir dahaki wp güncellmenizi yaparken zaten çok kısa süren güncellemenin bitmesini bekleyiniz.

Zamanlanmış bakım dolayısıyla site uygun değil nedir, çözümü nasıl

Site normale döndüğünde admin paneline girişinizde  “ Otomatik WordPress güncelleme denemesi başarısız oldu – lütfen tekrar güncellemeyi deneyin.“  şeklinde bir uyarı almanız kuvvetle muhtemeldir.

Yapmanız gereken yeniden güncelleme yapmaktır.

Bu hatayı aldığınızda sakın paniklemeyin. Büyük ihtimalle wordpress’te güncelleme yaparken sayfayı kapattığınız, veya ileri-geri butonlarına bastığınız için bu hatayı alıyorsunuz demektir. WordPress otomatik olarak bakım moduna girer ve 10 dakika sonra bakım modundan çıkar. Eğer 10 dakika sonra siteniz halen çalışmıyorsa ve bu hatayı almaya devam ediyorsanız, FTP ile sitenize bağlanın, .maintenance dosyasını silin. WordPress sitenizi yenilediğinizde hatanın çözülmüş olduğunu göreceksiniz.

Benzer Yazılar

SSL Sertifikası Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kurulur?
SSL Sertifikası Nedir?, Nasıl Kurulur?, Ne İşe Yarar? SSL sertifikası (Secure Sockets Layer) nedir? İnternet sitesi ile kullanıcı arasındaki veri akışını şifrelemeye yarar. Bir web sitesine girdiğiniz zaman adres çubuğunda HTTPS yazıyorsa siz siteye girmeye çalıştığınız andan itibaren şu işlemler ...
wordpress
WordPress için en iyi eklentileri mi arıyorsunuz? Bu yazıyı yazarken WordPress.org sitesinde yer alan 45.000 eklentiden yaklaşık 1000 tanesini kullanmış bir internet uzmanı gözüyle yazdığımızdan emin olabilirsiniz. Bu kadar çok eklenti arasında hangileri ne işe yarar, hangileri daha başarılıdır bunları denemek çok ...
wordpress
WordPress en iyi şekilde yönetilebilir, erişilebilir ve kolay bir biçimde kullanılabilir CMS çözümlerinin merkezinde yer almaktadır. Bir işletme sitesi, bir blog, bir dergi veya bir e-ticaret sitesinin altyapısını oluşturabilir. Binlerce teması, geniş desteği ve kullanışlı eklentileri sayesinde WordPress oldukça güç...

Yorumlar