Kişisel Site

cabadak_banner

Zeynep Erbakan’a şantaj

31 Mart 2012 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 347 Görüntülenme

Zeynep Erbakan'a şantaj

Zeynep Erbakan’a ‘aşırı para harcama hastalığı’ nedeniyle tedavi gördüğü dönemde tanıştığı Murat Çankaya adlı kişinin şantaj yaptığı ortaya çıktı. Erbakan, Çankaya’ya daha sonra boşandığı eşini takip için 150 bin lira verdiğini ancak şantaja maruz kaldığını söyledi. Çankaya hakkında dava açıldı.

AŞIRI PARA HARCAMA HASTALIĞI

Milliyet’ten Türker Karapınar’ın haberine göre, Milli Görüş’ün lideri merhum Necmettin Erbakan’ın kızı Milli Görüş’ün lideri merhum Necmettin Erbakan’ın kızı Zeynep Erbakan’ın, babasının hasta olduğu dönemde Hacettepe ÜniversitesiPsikiyatri bölümünde “aşırı para harcama hastalığı” nedeniyle tedavi gördüğü dönemde aynı bölümde “öfke patlaması rahatsızlığı” tedavisi gören Murat Çankaya (35) isimli bir kişiyle tanıştı.
Erbakan, daha sonra bu kişi hakkında kendisine şantaj yaptığı iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Dilekçede, Murat Çankaya’nın Erbakan’a Haziran 2011-Ocak 2012 tarihleri arasında şantaj yaptığı belirtildi. Ankara Başsavcılığı, bu nedenle 10 Şubat 2012’de Çankaya hakkında “şantaj” ve “kişilerin huzur ve sükununu bozmak” suçlarından 7 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı.

150 BİN LİRA VERMİŞ

İddianamede yer alan bilgilere göre, Zeynep Erbakan, soruşturma sürerken 4 ve 13 Ocak 2012’de verdiği ifadesinde şunları söyledi:
“Murat Çankaya ile babamın rahatsızlığı döneminde Kasım 2009-Ocak 2010 arasında Hacettepe Hastanesi’nde tedavi gördüğüm sırada tanıştım. Eşimden boşanma düşüncem vardı. Bir avukatın yanında çalıştığı, hukuki yardımda bulunacağı, eşimin mal varlığı ile ilgili araştırma yapacağı vaadinde bulunarak benden para istedi. Aralık 2010-Haziran 2011 arasında toplam 150 bin lira verdim.
Evimizi sattık ve evin 3/2’sinin parasından verdim. Parayı vermediğim takdirde ismimden dolayı benimle ilgili eşime ve kamuoyuna açıklama yapacağı tehdidinde bulunmuştu. Ben de kendim ve ailemin ismine halel getirmemek için parayı verdim. Parayı vermemden sonra benden 100 bin lira daha istedi. Parayı vermediğim takirde şeref ve saygınlığıma zarar verecek isnatlarda bulunup bunu açıklayacağını belirterek şantaj yaptı. Aynı serviste bulunmamız sebebiyle bu kişiyle aramızda konuşmanın dışında herhangi bir hadise cereyan etmemiştir.
Benden şantaj yoluyla menfaat temin eden, ayrıca telefonla sürekli aramak suretiyle huzur ve sükunumu bozan bu kişiden şikayetçiyim. Murat Çankaya’nın, kız kardeşimin eşi Mehmet Altınöz’e APS ile gönderdiği üç sayfadan ibaret şahsıma şantaj içeren belge ile Altınöz’ün kullandığı faksa muhtelif tarihlerde gönderdiği 8 adet yazıyı savcılığa sunuyorum.”

ESKİ SEVDİĞİ SERDAR’A ULAŞMAMI İSTEDİ

Çankaya ise 19 Ocak 2012’de savcılıkta verdiği ifadesinde, şunları iddia etti:
“Müşteki ile birlikte Hacettepe Hastanesi Psikiyatri Servisi bölüm 44’te farklı odalarda tedavi gördüm. Tedavi görürken soyismini bilmediğim eski sevdiği Serdar’a ulaşmamı istedi. Kendisi bu kişiye para yedirdi.
Kendisiyle samimi olduk ve yaklaşık üç ay birliktelik yaşadık. Benden boşandığı eşi ve ablasının eşi Mehmet Altınöz’ün mal varlıklarını araştırmamı istedi. Annem adına İzmir Basmane PTTşubesine para gönderdi, ben de bu paraları onun istediği kişilere dağıttım. Bana yaptığım bütün bu işlerin karşılığında 100 bin lira ödeyecekti. Fazla para harcama rahatsızlığı varmış, bu sebeple tedavi görüyordu. Ailesi de para vermiyormuş. 6 bin lira kira geliri vardı.
Zaman zaman altın benzeri takıları satıyordu. Bazen de döviz bozduruyordu. Ben kendisinden aylık 3 bin lira ve yaptığım masrafları alıyordum. Benden kocasını öldürtmemi, 250 bin lira ödeyeceğini söyledi. Aylık 3 bin lira dışında para almadım hatta para bile verdim. Bana ve aileme kredi çektirdi. Ben hem 35 bin liralık krediyi hem de yakın akrabalarımdan aldığım paralarla birlikte toplam 89 bin lira verdim. Bana ödemeyi sözlü vadettiği toplam 189 bin lirayı ödemedi.

‘Ayrılıp paraları yiyecekti’

Denizciler Caddesi’nde bulunan bir eczaneden benim adıma bin 462 liralık zayıflama ve kozmetikürünleri aldı. Müşteki tarafından soruşturma evrakı arasına sunulan el yazısıyla yazılmış metni ben yazıp Mehmet Altınöz’e gönderdim. Ben, müştekiden, boşandığı eşine ait iki fotoğrafı neden bana verdiğinin sorulmasını istiyorum.
Zira bu kişiden ayrılıp çocukları yanında kalıp çocuklarına kalan parayı kendisi yiyecekti. Bana vadettiği parayı vermemesi nedeniyle kendisine partiye, basın ve medya önünde rezil edeceğime dair mesajlar çektiğim, posta iletileri gönderdiğim ve zaman zaman kendisini telefonla aradığım doğrudur.
Ben de dürtü kontrol bozukluğunun alt grubu olan öfke patlaması rahatsızlığı vardır. Bu rahatsızlığım nüksettiğinde kendimi kontrol etmekte zorlanıyorum. Amacım suç işlemek değil bana vadettiği parayı ödemesidir. Müşteki evini sattığında bana 67 bin lira gönderdi. Bu parayı estetik ameliyatını yapan Prof. Dr. Tunç Şafak’a ben ödedim. Doktoruna 25 bin lira verdim. 10 Kasım 2011’de paramı ödeyeceğine söz vermesine rağmen bana para ödemedi.”

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
iphone-5
iPhone 6 Özellikleri neler iPhone 6 Türkiye fiyatı ne kadar olacak? iPhone 6 özellikleri neler?  Yeni iPhone 6 videosu görüntüleri. iPhone 6 Türkiye’de ne zaman satışa çıkacak ?  iPhone 6 özellikleri, fiyatı, ve çıkış tarihi.  yeni iPhone 6 tanıtımı ve iPhone 6′nın tasarımı. İphone 6 özellikleri ve fiya...
2011 secim anketi
2014 Yerel Seçimler Sonuçları belli oldu. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Burada. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Ayrıntıları 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Sonuçları Açıklandı. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Bu Sayfada 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Ayrıntıları 2014 Yerel Seçimler Sonuçları . 2014 Yerel Seçimle...

Yorumlar