Kişisel Site

cabadak_banner

Zonguldak TSO UGE Sertifika Töreni ve "KOSGEB’in Yeni Vizyonu…" Konferansı

16 Ocak 2012 | Yazar: admin | 1 Yorum Yapılmış | 277 Görüntülenme
Zonguldak TSO UGE Sertifika Töreni
 
KOSGEB’in Girişimcilik Destek Programı kapsamında, 21.11.2011/14.12.2011 tarihleri arasında Zonguldak TSO ile Zonguldak Hizmet Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen “Uygulamalı Girişimcilik Eğitim” programını başarıyla tamamlayan girişimcilere sertifikaları, 11.01.2012 tarihinde düzenlenen törenle verildi.
 
Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda yapılan törene, Vali Erol Ayyıldız, Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Cangöz, KOSGEB Başkan Yardımcısı Hüseyin Tüysüz TSO Başkanı M. Salih Demir ve yönetim kurulu üyeleri, ZKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhlis Bağdigen, KOSGEB Zonguldak Hizmet Merkezi Müdürü Yaşar Yıldırım, Esnaf Odaları Birliği Başkanı Muharrem Coşkun, İş-Kur İl Müdürü Cemal Yiğit, Bölge Çalışma Müdürü Gönül Demirsu ile davetliler ve kursu başarıyla tamamlayan 56 girişimci katıldı.
 
Açılış konuşmasını yapan Zonguldak TSO Başkan Yardımcısı Şenol Altıntaş, girişimcilik tanımının ortaçağdan bu yana kullanıldığını, serbest rekabet koşullarının en ağır şekilde yaşandığı ve dünyanın giderek küçüldüğü günümüzde daha çok risk alma, yenilikleri yakalama ve fırsatları değerlendirme olarak karşımıza çıktığını söyledi. Altıntaş, “Giderek zorlaşan mevcut ekonomik şartlar altında, hızlı düşünen ve hızlı karar alan, kararlı ve azimli, güçlü sezgilere sahip, iyi gözlemci, hayal gücü yüksek, özellikle insan kaynaklarını iyi yönetebilen, düşünme ve muhakeme yetenekleri güçlü, iyi iletişim kuran, yaratıcı ve kendine güvenen, dayanıklı ve ısrarcı karakterlerin girişimcilikte başarılı olacağı çok açıktır. Şöyle bir düşünüldüğünde aslında bu özelliklerinin bizim insanımızda fazlasıyla var olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz” dedi.
 
KOSGEB Başkan Yardımcısı Hüseyin Tüysüz ise yaptığı konuşmada, “2009 yılında KOSGEB’in hedef kitlesinin değişmesiyle beraber yeni yaklaşımlarımızı, yeni sistemimizi, yeni algıları karşılayabilmek adına ortaya koyduğumuz programlarımız ciddi anlamda meyvelerini vermeye başladı. Malum olduğu üzeri KOSGEB KOBİ’lere destek veren, girişimcilere destek veren bir yapı ama yıllar itibariyle bakıldığında, 2010 yılına kadar girişimcilik konusunda bir adım atılmış olmakla beraber sonuçların yansıması açısından çok kısır kalmış. 1996 yılında başlayan girişimcilik çalışmaları 2010 yılına gelindiğinde 5-6 binlerde kalmış ama kurumlar arası işbirliği ile ortaya koyduğumuz destek programları 2010 yılında bu sayı 12 bine, 2011 yılında ise 5-binlere ulaştı. Bu güzel bir başar��dır. Uygulamalı girişimcilik konusundaki bu başarının arkasında sadece KOSGEB yok, sadece Ticaret odalarımız yok. Sadece İş-Kurumumuz yok. Bu başarının altında temelde iş birliği ve sinerji var” dedi.
 
Tüysüz, girişimcilere çeşitli tavsiyelerde de bulunarak, motivasyon kaynaklarının belirlenmesi gerektiğini söyledi ve uygulamalı eğitim seminerlerine tüm kamu kurum ve kuruluşlarının ve sivil toplum örgütlerinin Türkiye’de başlatılan girişimcilik seferberliğine destek verdiğini söyledi.
 
Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız da yaptığı konuşmada, “Yaşanılan toplum içerisinde insanın üzerine düşen mutlaka görevler de oluyor. En fazla üzerine görev düşecek olanlar da girişimcilik ruhuna, bir şeyler yapmaya ortaya bir şeyler getirip insanların hizmetine sunmaya aday insanlar üzerine düşüyor. Sebebi de şu, zamanında bugün ekonomiler malum. Bazen sıkışma, bazen daralma, bazen genişleme dönemleri oluyor ama bilhassa son 50 yılda ortaya konulan şu, zamanın hayrı okul yaparsınız, çeşme yaparsınız, han hamam yaparsınız insanlara hizmet sunarsınız bunu da hayır zannedersiniz ve ondan da bir şey beklersiniz bu doğrudur. Ama bu zamanın hayrı ne diye düşünülürse, girişimcilik ruhuna sahip bir kişinin bir işletme kurarak 5-10 kişiyi çalıştırması ve o kişinin bu 5 kişiyi onun etrafında olacak aileyi yanına alarak maaş vererek o kişiyi o ailede bir iş sahibi yapması bu zamanın hayrı diye düşünüyorum. Çünkü bize gelen talepler bu yönde talepler bir kişinin işe girdiğinde duyduğu sevinç ailesiyle oluşturduğu halka belki de girişimcinin hiçbir haberi yoktur farkında olmadan nice hayırlara sebep oluyordur. Dolayısıyla söylenmesi gereken bazen çok fazla kar elde edilmese de en azından bunu düşünerek, cebinde parası kafasında fikri olan bu gibi eğitimleri değerlendirerek en azından bu niyetle bir işe girişmesini de ben anlamlıdır diye düşünüyorum” şeklinde konuştu. 

Konuşmaların ardından, uygulamalı eğitim seminerine katılan 56 kursiyere törenle sertifikaları verildi. 

KOSGEB’in Yeni Vizyonu Kapsamındaki Destek Modelleri "ARGE ve İnovasyon Desteklerine Verilen Önem ve TEKMER’lerin Rolü" Konferansı

ZKÜ Üniversite-Sanayi İşbirliğini Geliştirme Merkezi ve Zonguldak Hizmet Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen "KOSGEB’in Yeni Vizyonu Kapsamındaki Destek Modelleri “Ar-Ge ve İnovasyon Desteklerine Verilen Önem ve TEKMER’lerin Rolü” Konferansı, 11.01.2012 tarihinde ZKÜ Merkez Kampüs Eski Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.
 
Zonguldak Karaelmas Üniversitesi’nde gerçekleştirilen ve konuşmacı olarak KOSGEB Başkan Yardımcısı Hüseyin Tüysüz’ün konuk edildiği konferansa, ZKÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, ZKÜ USİGEM Müdürü Doçent Dr. Tuğrul Ünlü, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhlis Bağdigen, Zonguldak Bilim Sanayi ve Ticaret Müdürü Hayriye Göktaş, Zonguldak İşkur Müdürü Cemal Yiğit, KOSGEB Zonguldak Hizmet Merkezi Müdürü Yaşar Yıldırım ile dekanlar, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.
 
KOSGEB Başkan Yardımcısı Hüseyin Tüysüz konferansta, KOSGEB Destekleri ve TEKMER’ler konusunda ayrıntılı bir bilgi sundu. KOSGEB ve benzer kuruluşların, Üniversitelerle ve öğretim üyeleriyle olan diyaloğun arttırılması gerektiğini belirten KOSGEB Başkan Yardımcısı Hüseyin Tüysüz, yeni dönemde Üniversitelerle çeşitli projelerde beraber çalışmanın önemli bir olgu olduğunu kaydetti.
 
Konferans sonunda, ZKÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer tarafından KOSGEB Başkan Yardımcısı Hüseyin Tüysüz ‘e teşekkür plaketi taktim edildi. Konferans, günün anısına çektirilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.
 
 

 

 

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
Sanal âleme esnaf sokağı
E-ticaret hacmi, 2018 yılında yüzde 42 büyüyerek 59,9 milyar liraya ulaştı. "Türkiye e-Ticaret Pazar Büyüklüğü" raporuna göre, e-ticaret sektörü 2018 yılında, yüzde 42 büyüme ile 59,9 milyar liralık hacme ulaştı. Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) tarafından, Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (...
NKP Çocuk Adaptörlü Yavaş Kapanır Klozet Kapağı http://onhaberleri.com/hesapli-ve-ucuz-alisveris-nasil-yapilir HEM YETİŞKİN HEMDE ÇOCUKLARA ÖZEL KLOZET KAPAĞI    KARE  KLOZETLER İÇİN UYGUN DEGİLDİR    KAPAK VİDASI ALTTAN VE ÜSTEN SIKILABİLEN KLOZETLER İÇİN UYGUNDUR    KAPAK VİDASI ÜSTEN SIKIL...

Yorumlar

 1. kosgeb girişimci iş planı örneği 2012 dedi ki:

  • KOSGEB Girişimcilik Desteği hakkında ;
  -Destek alan sektörler nelerdir
  -Girişimcilik desteği şartarı
  -Girişimcilik desteği süreci nedir
  -Girişimcilik desteği ne kadardır
  -Hangi iş fikirleri destek alır
  -Örnek girişimci iş planları
  -Destel almış iş planı örnekleri
  -Başarılı bir iş planı nasıl hazırlanır
  -Girişimcilik eğitimlerine nasıl karılabilirim
  vb KOSGEB destekleri ve desteği için
  http://www.isplaniornekleri.com